"נגד הפלות, בעד נשק": תאום טראמפ כבש את ארגנטינה

"נגד הפלות, בעד נשק": תאום טראמפ כבש את ארגנטינה
הכלכלן, איש הימין הקיצוני, חאבייר מילאי ניצח בבחירות המקדימות לנשיאות והפך לשחקן חשוב במערכת הפוליטית. הוא הציע לסגור את הבנק המרכזי ולאמץ את הדולר כמטבע לאומי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארגנטינה
צילום: מסך

הישג לימין הקיצוני בארגנטינה: הכלכלן חאבייר מילאי ניצח היום (שני) בבחירות המקדימות לנשיאות כשזכה ב-30.5 אחוזים מקולות הבוחרים. בכך הבטיח את השתתפותו בבחירות שצפויות להתקיים במדינה הדרום אמריקנית בעוד כחודשיים. מפלגת האופוזיציה "יחד למען שינוי" קיבלה 28 אחוזים מהקולות והקואליציה השולטת "איחוד המולדת" זכתה ב-27 אחוזים מהקולות.

מילאי בן ה-52 ידוע ברטוריקה הקיצונית שלו ועד לא מזמן היה נטע זר במערכת הפוליטית בארגנטינה. הוא רואה בכל המפלגות באגנטינה כקסטות הדואגות אך ורק לאינטרסים שלהן תוך התעלמות מצרכי העם. מתוך כך, מילאי מציג את עצמו כמי שצריך להציל את ארגנטינה מהמצב אליו נקלעה.

בפן הפרקטי, מציע הכלכלן שעשוי לכבוש את ארגנטינה לסגור מידית את הבנק המרכזי ולאמץ את הדולר כמטבע מקומי במקום הפסו. בתחומים נוספים מילאי מציג את משנתו של דונלד טראמפ ומציע לאסור הפלות, לאפשר לארגנטינים לשאת נשק חופשי וכן אף להסדיר חוקית את תחום סחר האיברים להשתלות.

מילאי צבר את הפופולריות שלו על רקע האינפלציה בשער הפסו שהגיע ל-115 אחוזים בשנה. הבחירות ייערכו ב-22 באוקטובר וכדי לנצח בסיבוב הראשון יש לזכות ביותר מ-45 אחוזים מהקולות.  

הפופולריים