חשד בארצות הברית: קבוצה אנטישמית פוגעת בבתי כנסת

חשד בארצות הברית: קבוצה אנטישמית פוגעת בבתי כנסת
דריכות בקהילות היהודיות: הרשויות חוקרות פגיעה ב-25 בתי כנסת לפחות ב-10 מדינות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משטרה
צילום: מסך

הרשויות בארצות הברית פתחו בחקירה של אירועים שהתרחשו בעשר מדינות כנגד לפחות 25 בתי כנסת, משרדים של הליגה נגד השמצה (ADL) ושלושה בתי ספר יהודיים. בין האירועים שנחקרים ישנן שיחות מתיחה טלפוניות ואיומים שקריים על הנחת פצצה בבתי הכנסת.

אירועי האיומים החלו בערך ב-21 ליולי, ונמשכים עד היום. דובר ADL ג'ק היימן אמר כי הם מודעים לקבוצה אנטישמית קטנה שפונה למגוון רחב של מוסדות ציבוריים, דתיים וחינוכיים, אך הארגון פועל יחד עם הרשויות, כוחות אכיפת החוק וגורמים בקהילה בכדי למתן את אירועי ההפרעה והאיומים כנגד בתי הכנסת ומטרות נוספות.

לפי היימן, אותם חברי קבוצה אנטישמית וגזענית משתמשים בשפה בוטה ואנטישמית מאוד במהלך השיחות שהם מנהלים עם מטרותיהם, וציין כי הם החלו להרחיב את תחומי 'הפעילות' שלהם גם לכנסיות אפרו-אמריקניות. היימן הוסיף כי חברי הקבוצה מדגישים בשיחותיהם כי הם שונאים יהודים, ומאיימים איומים שקריים של פגיעה במטרות היהודיות.

דובר משטרת ניו-יורק אמר כי הם פועלים בצמוד ל-ADL וה-FBI בחקירת האירועים במלואם, ולצד זאת בביצוע הסברה מקיפה באמצעות ארגונים אזרחיים בעיר להגברת המודעות לנושא. גורמים משטרתיים מסרו ל-CNN כי הם מאמינים שחברי הקבוצה האנטישמית הינם מיומנים מאוד בתחומם, ומשתמשים באמצעים שונים להימנע מזיהוי, בין היתר הסתרת כתובת ה-IP.

חלק מהמדינות בהן התרחשו האירועים הגזעניים הן קליפורניה, פנסילבניה, טקסס, ניו-ג'רזי וניו-יורק. שלוש תקריות דווחו בלוס-אנג'לס, מה שהוביל את ה-ADL יחד עם הפדרציה היהודית בלוס-אנג'לס להכריז אתמול שותפות ביטחונית שמטרתה להגיב בצורה ראויה למקרים אנטישמיים, ולבסוף למנוע אותם לגמר

הפופולריים