לראשונה: דונאלד טראמפ בתמונת מעצר

לראשונה: דונאלד טראמפ בתמונת מעצר
הנשיא האמריקני לשעבר הסגיר את עצמו לרשויות, נעצר ושוחרר בערבות • טראמפ: "לא עשיתי דבר פסול"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

הנשיא ארצות הברית לשעבר, דונלד טראמפ, הסגיר את עצמו לרשויות הלילה (שישי), בפעם הרביעית בחצי השנה האחרונה. טראמפ עבר הליך מעצר בבית הכלא של מחוז פולטון שבמדינת ג'ורג'יה. הוא מסר את פרטיו האישיים, ובפעם הראשונה גם הצטלם לתמונת העציר. אחר כך שוחרר בערבות.

במסמכי המעצר של מחוז פולטון צוינו 13 סעיפי האישום נגד הנשיא לשעבר. כמו כן צויינו בו הפרטים האישיים שלו: גובה - 190 סנטימטרים, משקל - 97 קילוגרמים וצבע שיער - "בלונדיני-תות שדה", כך לפי עדותו של טראמפ. בית הכלא במחוז פולטון, בו נערך תהליך ההסגרה, זכה לאבטחה כבדה במיוחד באירוע. הוא נחשב לאחד הקשים בארצות הברית, ואף נמצא תחת חקירה פדרלית בגלל התנאים הירודים בו. 

האזינו להסכת עוד יום

עשרות תומכים קיבלו את פניו של טראמפ בשערי הכלא. התהליך, שארך כ-30 דקות, כלל מעבר במספר תחנות בעמדת הקליטה של הכלא ובהן: מתן פרטים אישיים, טיפול בניירת ומתן מספר עצור, צילום (ה"מאג שוט" המפורסם שעובר כל עצור), ואז חתימה על מסמכי הערבות. טראמפ בחר לא לשלם את מלוא סכום הערבות של 200,000 דולר, ותחת זאת ללכת דרך סוכנות לטיפול בערבות לחשודים אשר גבתה ממנו רק 10% מהסכום מראש.

בסיום הליך המעצר והשחרור, טראמפ נסע חזרה לשדה התעופה בג'ורג'יה ויצא בהצהרה קצרה לתקשורת: "זה עיוות של הצדק. לא עשיתי שום דבר פסול. מה שהם עושים זה התערבות בבחירות - לא היה דבר כזה בתולדות ארצנו". הנשיא לשעבר הוסיף: "לא עשינו שום דבר לא חוקי ויש לנו את הזכות המלאה לאתגר בחירות שאנחנו חושבים שלא היו כשורה".

שעות לאחר מכן, טראמפ המשיך עם אותו קו הגנה, וצייץ בצירוף תמונת המעצר שלו: "התערבות בבחירות. לעולם לא נכנע". זהו הציוץ הראשון של טראמפ מאז סולק מטוויטר אחרי אירועי ה-6 בינואר 2021.

מתוך חשבונו הרשמי של דונאלד טראמפ בטוויטר

לפני מעצרו, התובעים בג'ורג'יה הבטיחו: "טראמפ יזכה לטיפול זהה לכל נאשם פלילי". בתוך כך, ועדת המשפט בבית הנבחרים פתחה בחקירה נגד התובעת המחוזית של מחוז פולטון, שהעמידה לדין את 19 הנאשמים בפרשה, כדי לבדוק אם פעילותה לא נובעת ממניעים פוליטיים.

במילווקי התקיים אמש העימות הראשון בין המועמדים הרפובליקנים לנשיאות. באירוע השתתפו שמונה מהמועמדים, כשמי שבלט בהיעדרותו היה דונלד טראמפ - שבמקביל לעימות, שידר בטוויטר ריאיון שהקליט עם טאקר קרלסון. במהלך העימות התבקשו המועמדים להרים את ידם אם יתמכו בטראמפ לנשיאות גם אם יורשע במשפטיו הפליליים שישה מהם הרימו את היד מייד.

הפופולריים