השופטת הקריאה לטראמפ את האישומים: העונש - עד 30 שנה מאסר

השופטת הקריאה לטראמפ את האישומים, העונש: עד 30 שנה מאסר
הנשיא לשעבר כפר באישומים נגדו על ניסיון הטיית תוצאות הבחירות • השופטת שלחה לכלא עשרות משתתפים במהומות בקפיטול • התביעה פועלת לזירוז המשפט כדי לסיימו לפני הבחירות לנשיאות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ
צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ הגיע היום (חמישי) לבית המשפט בוושינגטון, שם נעצר בפעם השלישית ושמע את האישומים נגדו על ניסיון הטיית תוצאות הבחירות ב-2020. הנשיא כפר באשמה. עונשי המקסימום בעבירות הללו הם 20 שנה על שתי עבירות ו-10 שנים על האחרות. השופטת במשפט כבר שלחה לכלא עשרות משתתפים במהומות בקפיטול. התביעה מצידה פועלת לזירוז המשפט כדי לסיימו לפני הבחירות לנשיאות.

הוא לא כמו כולם: האם טראמפ ינצח בבחירות למרות כתבי האישום?

 

בהצהרה שנשא בשדה התעופה אחרי הדיון אמר טראמפ: "זה יום עצוב. זו רדיפה של האדם שמוביל בסקרים. אסור שניתן לזה לקרות באמריקה". טראמפ גם טען שוושינגטון מוזנחת ומלוכלכת ושזו לא אותה העיר שאותה עזב לפני שנתיים וחצי. הדיון הבא במשפטו של טראמפ נקבע ל-28 באוגוסט. תנהל אותו השופטת טניה צ'טקאן.

שעות ספורות לפני הופעתו בפני בית המשפט, טראמפ תקף את כתב האישום שהוגש נגדו, וכהרגלו טען שמדובר בתיקים פוליטיים: "שימוש במילה 'צדק' כנשק באופן חסר תקדים". בפוסט ברשת החברתית שלו, "Truth Social", כתב טראמפ כי אין זו אשמת יריבו ג'ו ביידן "העקום", שלדבריו הורה לתובע הכללי שלו להגיש כמה שיותר כתבי אישום שאפשר להמציא נגדו, כדי שייאלץ לבזבז את זמנו ואת כספו על הגנתו המשפטית.

"הדמוקרטים לא רוצים לרוץ נגדי, כי אחרת הם לא היו משתמשים כנשק, באופן חסר תקדים, במילה 'צדק'. אבל בקרוב, ב-2024, תהיה התפנית שלנו. הפכו את אמריקה לגדולה שוב!" כתב טראמפ בפוסט.

האישומים

> קשירת קשר לבצע הונאה

> חבלה בעדויות עדים

> קשירת קשר למניעת הליך רשמי של המדינה

> קשירת קשר נגד זכויות אזרחים

הפופולריים