פוטין מכחיש מעורבות במות מפקד כוח וגנר יבגני פריגוז'ין: "נראה מה החוקרים יגידו"

פוטין מכחיש מעורבות במות פריגוז'ין: "איש עם גורל מורכב"
נשיא רוסיה ולדימיר פוטין התייחס לראשונה למותו של פריגוז'ין: " לא נשכח את התרומה של כוח וגנר למלחמה נגד הפשיזם באוקראינה". בכוח וגנר הגיבו: "פוטין יודע בדיוק מי רצח את פריגוז'ין"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פריגוז'ין פוטין
צילום: AP

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין התייחס אתמול (חמישי) לראשונה למות מפקד כוח וגנר יבגני פריגוז'ין, שמצא את מותו בהתרסקות מטוס פרטי ביום רביעי האחרון, ואמר כי יש להמתין לממצאים שתעלה החקירה. בכך, הנשיא הרוסי הכחיש כל מעורבות שלו או של רוסיה בחיסולו המכוון.

"הוא היה אדם מוכשר עם גורל מורכב", אמר פוטין, שגם הביע תנחומים למשפחות הרוגי התרסקות המטוס. "לעולם לא נשכח את התרומה של כוח וגנר למלחמה נגד הפשיזם באוקראינה", אמר עוד הנשיא הרוסי.

"אם אכן היו שם אנשי וגנר, רוצה לציין שאלו אנשים שלחמו בפשיסטים באוקראינה. אנו זוכרים ומוקירים זאת. את פריגוז'ין אני מכיר מזמן מתחילת שנות ה-90. אדם עם גורל מורכב. היו לו טעויות קשות - אך היו גם הישגים, גם ביצע את מה שביקשתי ממנו. עבד בחו"ל עם תוצאות. עבד באפריקה בתחום הנפט והגז. רק אתמול הוא חזר מאפריקה. מה קרה שם? דווח לי הבוקר. החלה חקירה מקדימה. היא תבוצע באופן מלא - נראה מה יגידו החוקרים. עכשיו יש בדיקות טכניות וזיהו", אמר הנשיא הרוסי.

ערוצי טלגרם המזוהים עם כוח וגנר הגיבו על דברי פוטין: "משחק חלש של שחקן תיאטרון גרוע. פוטין יודע טוב מאוד מי רצח את פריגוז'ין". 

ערוץ המזוהה עם כוח וגנר הודיע ביום רביעי כי פריגוז'ין, מפקד כוח וגנר, נהרג בהתרסקות מטוס בדרכו למוסקווה, בירת רוסיה. בהודעה מטעם כוח וגנר נכתב: "ראש כוח וגנר גיבור רוסיה ופטריוט אמיתי של מולדתו, יבגני ויקטורוביץ' פריגוז'ין נהרג בשל פעולות בוגדיה של רוסיה. גם בגיהינום הוא יהיה הכי טוב. תהילה לרוסיה".

לפי המשרד לשירותי חירום של רוסיה, המסוק עשה את דרכו ממוסקווה לסנט פטרסבורג, ועליו שבעה נוסעים, בהם שלושה אנשי צוות, אשר כולם נהרגו. לעומת זאת, בזירה עצמה נמצאו שמונה גופות. גורם בצוות חקירת התרסקות המטוס מסר: "אנו בוחנים את כל האופציות כולל טעות אנוש, תקלה טכנית והתערבות חיצונית".

 

הפופולריים