"מאשימים אותי באנטישמיות": אילון מאסק מאיים לתבוע את ה-ADL האמריקני

"מאשימים אותי באנטישמיות": מאסק מאיים לתבוע את ה-ADL
המיליארדר שיתף בסדרת ציוצים את הדרך בה, לטענתו, 'הליגה נגד השמצה' האמריקנית, מנסה "להרוג את הפלטפורמה" שבבעלותו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: איי-פי

המיליארדר אילון מאסק איים אתמול (שני) להגיש תביעה בגין לשון הרע נגד הליגה נגד השמצה בארה"ב (ה-ADL). הסיבה לאיום, היא פרסום דוחות של הליגה בתקופה האחרונה, לפיהם מספר הפוסטים האנטישמיים ב-X (טוויטר) התרבו מאז שמאסק רכש את הרשת החברתית, וביטל את החסימה של מספר משתמשים שקודם לכן הודחו מהאתר בשל הפרת מדיניות האוסרת דברי שטנה.

צילום מתוך X (טוויטר)

מאסק גם צייץ אמש כי הכנסות הפרסום של X נותרו בירידה של 60% בארה"ב וטען כי מפרסמים אמרו לפלטפורמת המדיה החברתית שהלחץ מה-ADL הוא חלק מההחלטה הזו: "הם מנסים להרוג את הפלטפורמה הזו על ידי האשמות שווא שרשת X ואני אנטישמיים". בנוסף לכך, ביממה האחרונה צייץ אילון כי "הוא בעד חופש ביטוי, אבל נגד אנטישמיות".

בחודש שעבר, מאסק הגדיל לעשות והודיע בציוץ קצר כי יבטל את האפשרות לחסום משתמשים. הדבר עורר סערת רשת גדולה, כשבראש המגיבים היה חשבון המוזיאון במחנה ההשמדה אושוויץ, שסופג תגובות אנטישמיות רבות לפרסומיו, וגם נוהג לחסום את אותם מגיבים.

המוזיאון כתב בנושא החסימות ברשת: "בחרנו לחסום משתמשים שמקדמים הכחשה ושנאה. אנשים אלה אינם מחפשים שיח", נכתב בהודעה. "הם שואפים לגרום לכאב. בהקשר זה, חסימה היא צעד הכרחי כדי להבטיח שהקולות המזיקים הללו לא ימשיכו בהתקפות החוזרות ונשנות שלהם על הזיכרון. פלטפורמה שמתעלמת מהצורך להגן על זכר הקורבנות מוכיחה התעלמות מיצירת סביבה מקוונת מכבדת ואמפטית".

הפופולריים