הצפות באירופה: הרוגים ביוון, טורקיה ובולגריה

הצפות באירופה: הרוגים ביוון, טורקיה ובולגריה
לפחות חמישה בני אדם נהרגו בגל ההצפות הפוקד את אירופה. ביוון נאסרה התנועה במוקד ההצפות. חיפושים אחר נעדרים במדינות שנפגעו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הצפה
צילום: מסך

לפחות שבעה בני אדם נהרגו בשיטפונות שפקדו את יוון, טורקיה ובולגריה. ביוון, בה משתוללת הסופה "דניאל", אסרה המשטרה על תנועה בעיר וולוס ועל אי הנופש סקיאתוס. בוולוס דווח על אדם שנהרג לאחר שקיר התמוטט עליו. במקביל דיווחו הרשויות על ארבעה נעדרים נוספים שייתכן ונסחפו עם הזרם האדיר של המים. על פי הדיווחים ביוון, תנאי מזג האוויר לא מאפשרים למטוסים לנחות בסקיאתוס. שר האקלים היווני וסיליס קיקיליאס אמר ש"תנאי מזג האוויר קיצוניים מאוד" וביקש מאזרחים באזורים מוכי האסון "להישאר בבתים ולא לצאת מהם".

נדב סבג, ישראלי שנצור עם בת זוגו בצפון יוון סיפר בתוכנית "בחצי היום" לדקרה אהרן שפרן בכאן רשת ב: "אנחנו נמצאים בעיירה שנקראת חורסטו שנמצאת במזרח חצי האי פיליון נמצאת ממש קרוב לכפר זאגורה שנפגע הכי קשה כרגע בסופה ביוון ואנחנו נצורים פה באזור. כרגע אין לנו חשמל מאתמול בלילה, מים כבר אין יומיים".

"זה ממש להפעיל את כל היצר ההישרדותי", המשיך נדב. "היו לנו כמה בקבוקי מים אז השתמשנו בהם, מילאנו מים לשירותים ולנקות. אנחנו מנסים לנסות להשיג אוכל וקצת בעייתי כי כל הכבישים באזור קרסו וזה בעייתי לנסוע. כל העיירה חורסטו עצרה מלכת. כל החנויות סגורות, המסעדות סגורות, אין אנשים".

ריאיון עם נדב סבג בכאן רשת ב

 

נזקי ההצפות ביוון 

בטורקיה דווח כי ארבעה בני אדם נעדרים בשל שיטפונות במחוז קירקלארלי הסמוך לגבול עם בולגריה ויוון. לדברי שר הפנים של טורקיה עלי ירליקיה הנעדרים הם חלק מקבוצה של 12 בני אדם ששהו באזור לרגל חופשה. ירליקיה אמר כי כוחות ההצלה איתרו ארבע גופות במחוז וחילצו כשמונה בני אדם ממצבים מסוכנים.

כך זה נראה בטורקיה 

בבולגריה הודיע ראש הממשלה ניקולאי דנקוב כי שני בני אדם נהרגו כתוצאה משיטפונות שפקדו את החופים הדרומיים של הים השחור. מאות בני אדם ששהו באזור לרגל חופשות פונו מהאזור. בבולגריה ציינו כי הצפות היו נדירות מאוד בים השחור – אך מדובר בתופעה מתגברת בשל שינויי האקלים.

וזו הגרסה הבולגרית 

 

הפופולריים