תקוע באדמה: מבצע לחילוץ חוקר מערות אמריקני בטורקיה

תקוע באדמה: מבצע לחילוץ חוקר מערות אמריקני בטורקיה
דיקי הגיע לחקור מערה בדרום טורקיה ונתקע אלף מטרים מתחת לאדמה. בתיעוד שצילם דיקי למצלמה הוא הודה לרשויות על המבצע לחילוצו: "אני בסדר, אבל טרם החלמתי מבפנים, זקוק להמון עזרה כדי להיחלץ"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מארק דיקי
צילום: רויטרס

מבצע לחילוץ חוקר מערות אמריקני, מארק דיקי, מתנהל היום (שישי) בטורקיה. דיקי תועד מדבר למצלמה מעומק 1000 מטרים מתחת לאדמה במערה "מורקה" בדרום טורקיה, שם נלכד במסגרת משלחת מחקר בינלאומית. דיקי, בן 40, הודה לממשלת טורקיה ולחוקרי המערות הטורקיים, והוסיף כי זו "הזדמנות נהדרת להראות בדיוק כמה טוב יכול העולם הבינ"ל לפעול יחדיו". 

דיקי אמר: "כמו שאתם יכולים לראות, אני בסדר, אני מתוח, אני מדבר, אבל אני טרם החלמתי מבפנים, ולכן אני עדיין זקוק להמון עזרה להיחלץ מפה." עוד עדכן דיקי כי הם עדיין מחכים למטה ליכולת לתקשר עם המחלצים, והוא טרם מבין לחלוטין מה קרה לו.

יותר מ-150 אנשי חילוץ והצלה משתתפים במבצע, כשצוותים טורקיים ובינלאומיים הקימו אוהלים והתקינו כבלים מחוץ לפיר המערה, שהיא השלישית בעומקה בטורקיה. לפי גורם טורקי רשמי דיקי החלים והתאושש מספיק, כדי שניתן יהיה לחלצו מהמערה בה הוא תקוע שבוע. צ'נק ילדיז, מנהל אזורי בסוכנות האסונות של טורקיה, צוטט בתקשורת הטורקית כשאמר כי הרופאים שירדו למערה, טיפלו בדיקי בהצלחה, ובטורקיה הזהירו כי זהו מבצע מסובך.

ביום חמישי האחרון, יצא המבצע לדרכו. החוקר האמריקני לכוד במערה כבר שבוע, משבת האחרונה. והוא סבל מדימום פנימי במערכת העיכול. צוותי החילוץ הצליחו להעביר לדיקי מנות דם, והוא הפסיק לדמם ולהקיא, ואף אכל בפעם הראשונה מזה מספר ימים.

הפופולריים