האסון במרקש

מחפשים אחרי ניצולים במרוקו, יותר מ-2,000 קורבנות ברעידה

מחפשים אחרי ניצולים במרוקו, יותר מ-2,000 קורבנות ברעידה
מניין ההרוגים צפוי לגדול עוד נוכח הקושי של כוחות ההצלה להגיע אל האזורים המרוחקים שנפגעו • 70% מהפצועים באורח קשה והלילה אותרו כל הישראלים במדינה, שהקשר עימם היה מנותק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רעידת האדמה במרוקו
צילום: אי-פי

מניין ההרוגים ברעש האדמה במרוקו עלה היום (ראשון) ל-2,012 בני אדם. בנוסף לכך, ישנם 2,059 פצועים, מתוכם 1,404 במצב קשה. כל מנותקי הקשר הישראלים אותרו, ובמהלך היום תצא למרוקו משלחת סיוע של משרד החוץ הישראלי. 

טרם התקבל אישור מהרשויות ברבאט לשיגור המשלחת ועדיין לא ברור אם ממשלת מרוקו מעוניינת בסיוע ממדינות אחרות. משלחת של משרד החוץ תצא לרבאט לתגבר את השגרירות שם ולסייע לישראלים המעוניינים לשוב ארצה.

בכירים רבים בישראל הביעו אתמול את תמיכתם במרוקו ואת נכונות ישראל לסייע, בהם שר החוץ אלי כהן שאמר: "מיד עם קבלת הדיווח על אסון רעידת האדמה, פנינו לממשלת מרוקו והצענו סיוע הומניטרי ומשלחת חילוץ שערוכות לצאת באופן מיידי. בשעה קשה זו ליבנו עם העם במרוקו". 

במקביל, חברות ביטוח ישראליות הודיעו על פתיחת מוקד חירום והקמת חדר מצב לטיפול במבוטחים ובני משפחותיהם. בנוסף, החברות האריכו את משך הביטוח לשוהים במרוקו ל-72 שעות, ואף בוחנות הוצאת משלחות חילוץ פרטיות.

עבד אל-מאלכ אל-מנסורי, נציג משרד הבריאות המרוקני, אמר אתמול לכאן חדשות כי מדובר באסון הומניטרי ולאומי, אך הוסיף שהמצב כרגע יציב וכל מנגנוני השלטון פועלים באופן רציף. בהמשך הוסיף כי יש אפשרות שמרוקו תקבל סיוע, גם מישראל, "שיש לנו יחסים איתה", אך ציין כי לפי שעה, המצב בשליטה.

הפופולריים