"קריאת התיגר של נתניהו עומדת למבחן": כך מסקרים בעולם את הדיון בבג"ץ

"קריאת התיגר של נתניהו במבחן": בעולם עוקבים אחר בג"ץ
ערוצי תקשורת זרים מדווחים, מתעדים ומפרשנים את הדרמה החוקתית בישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הדיון בבג"ץ על ביטול עילת הסבירות
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הדיון הדרמטי בבג"ץ היום (שלישי), לא מעסיק רק את ישראל הקטנה, אלא מדינות ברחבי העולם, שמחכות לראות מה יהיו תוצאותיו, והשלכותיו על עתיד ישראל. כלי תקשורת רבים עוקבים חודשים הרבים אחר המשבר החוקתי שישראל מצויה בו, כאשר חלקם אף ראיינו את ראש הממשלה בנימין נתניהו על הנושא הבוער. 

ערוץ ביביסי, השייך לתאגיד השידור הציבורי בבריטניה, עקב אחר הדיון ונתן לו את הכותרת הזו: "התנגשות בבית-המשפט העליון הישראלי לגבי רפורמה משפטית שנויה במחלוקת". ערוץ דיוו הגרמני, נתן לאירוע החדשותי מסגור דומה: "בית-המשפט העליון הישראלי שומע טיעונים על רפורמה משפטית שנויה-במחלוקת".

כלי תקשורת שונים התמקדו במחאות הרבות שאירעו בישראל לקראת ובעקבות החקיקה המשפטית. דוגמאות לכך הוא ערוץ הגרדיאן הבריטי, וערוץ 24 הצרפתי, שדיווח על הדיון ההיסטורי היום כך: "מחאות בישראל בעוד בית-המשפט העליון שומע אתגר להגבלות השיפוטיות".

היו עיתונים שונים שמיקדו את הדיווח על אירועי השעה בישראל, ברפורמה המשפטית כולה ובאופן מעט ביקורתי. ביניהם היו עיתון הוול-סטריט ג'ורנל ("ההפיכה המשפטית של נתניהו מגיעה לבית המשפט העליון של ישראל"), ואתר בלומברג: "קריאת התיגר השנויה במחלוקת של נתניהו על סמכויות בית המשפט, עומדת למבחן".

 

 

 

 

הפופולריים