חודשיים אחרי שר החוץ: גם שר ההגנה של סין נעלם

חודשיים אחרי שר החוץ: גם שר ההגנה של סין נעלם
האם ניקוי האורוות של הנשיא שי ג'ינפינג נמשך? אחרי ההדחה של שר החוץ, שגורלו טרם נודע, גם שר ההגנה לי שנגפו לא נראה בציבור זה שבועיים. שגריר ארה"ב ביפן רם עמנואל: "הקבינט הסיני דומה לספר של אגתה כריסטי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סין
צילום: מסך

האם נשיא סין שי ג'ינפינג ממשיך בניקוי האורוות? כלי תקשורת באסיה מדווחים בימים האחרונים כי שר ההגנה של סין לי שנגפו לא נראה בציבור בשבועיים האחרונים. בימים האחרונים נפוצו שמועות על כך ששנגפו הודח מתפקידו בשל "תפקוד לקוי". השמועות התעצמו לאחר שנשיא סין דיבר בתחילת השבוע על התנהלות הצבא ואמר: "יש צורך באחדות הצבא וחשוב לשמור על רמה גבוהה מאוד של יושרה ואחדות בקרב הכוחות המזויינים, על מנת להבטיח את יציבותה של המדינה".

שנגפו הוא איש צבא ותיק שהתגייס ב-1982 והתקדם בסולם הדרגות. הוא בעל תואר דוקטור להנדסה. בעשור שעבר הטילה עליו ארצות הברית סנקציות בשל מעורבותו ברכישת מערכות טילים על ידי סין מרוסיה.

היעלמותו של שר ההגנה הסיני מגיעה כחודשיים בלבד לאחר ששר החוץ צ'ן גאנג נעלם מהעין הציבורית. לאחר כחודש הוא הוחלף על ידי וונג ווי, אך גורלו של גאנג עדיין לא ידוע. השמועות גורסות כי הוא עצור בשל עבירות שביצע במהלך כהונתו כשר חוץ.

מי שהעצים את הדברים הוא שגריר ארצות הברית ביפן, רם עמנואל, שצייץ: "הקבינט של שי מזכיר כעת ספר של אגתה כריסטי. קודם שר החוץ נעלם, אחרי זה קצינים שפיקדו על תחום הטילים נעלמו. כעת שר ההגנה לא נראה במשך שבועיים בציבור". הוא סיים את הציוץ בהאשטג "תעלומות בביג'ינג".

הפופולריים