ביקור מנהיג צפון קוריאה ברוסיה ממשיך, והפעם - במפעל לייצור מטוסי קרב

ג'ונג און מסייר ברוסיה, והפעם - במפעל לייצור מטוסי קרב
במדינות המערב קיים חשש גדול שבו רוסיה תפר את העיצומים שהוטלו עליה במועצת הביטחון, ותפתח טילים יחד עם צפון קוריאה, כדי להמשיך במלחמתה באוקראינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קים ג'ונג און ברוסיה
צילום: אי-פי

שליט קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און, המבקר ברוסיה, נועד היום (שבת) עם שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו במזרח המדינה, סייר במפעל לייצור מטוסי־קרב ובחן שלושה דגמים של מפציצים אסטרטגיים. שויגו הציג לאורח גם טילים על קוליים. במדינות המערב ישנו חשש שרוסיה, הזקוקה לסיוע צבאי במלחמתה באוקראינה, תפר את העיצומים שהטילה מועצת הביטחון על פיונגיאנג ותסייע לה לפתח את תוכנית הטילים שלה.

קים מביט לתא טייס של מטוס צבאי ברוסיה (צילום: AP)

נשיא רוסיה וולדימיר פוטין, שנפגש עם קים ביום רביעי האחרון, אמר לכתבים כי ארצו אינה מתכוונת להפר את העיצומים אך תמשיך לפתח את קשריה עם קוריאה הצפונית. דוברו הוסיף כי לא נחתמו שום הסכמים במהלך ביקורו של קים ברוסיה.

הלבלוב ביחסי רוסיה וקוריאה הצפונית, הגיע בכך ששתי המדינות המשיכו לקדם עסקה שבמסגרתה תספק פיונגיאנג נשק למוסקווה בתמורה לסיוע רוסי בפיתוח לווינים וטילים. מאז הגיע קים לרוסיה ביום שלישי האחרון, הוא מסייר, במפעלי נשק וטכנולוגיה.

מנהיג צפון קוריאה מבקר במפעל המייצר מטוסי קרב (צילום: AP)

קים בחן מקרוב, את מטוס הקרב המתקדם ביותר של רוסיה. גורמים בעולם ובארצות הברית, הביעו דאגה, שכחברה במועצת הבטחון, תפר רוסיה את התחייבותה, שלא למסור נשק וטכנולוגיות למדינות מבודדות. הנשיא פוטין הכחיש את הטענות ואמר כי לא נחתמו הסכמים צבאיים, שייחשבו כהפרה של עיצומי מועצת הביטחון. לדבריו, מוסקווה שומרת על יחסים טובים עם שכנתה, אך לעולם לא תפר עיצומים.

במקביל, רוסיה הודיעה כי תעמיד למכירה כ-100 נכסים שהולאמו מאוליגרכים אוקראינים בחצי האי קרים. בין הנכסים גם דירה שהייתה בבעלות נשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי. על פי ההודעה הרוסית הכסף שיתקבל מהמכירה יועבר לצרכים מלחמתיים לצבא רוסיה.

הפופולריים