משדרגים את היחסים: נשיא סוריה צפוי להגיע לביקור מדיני בסין לאחר 12 שנה

משדרגים את היחסים: אל-אסד צפוי לבקר בסין לאחר 12 שנה
לפי גורמים דיפלומטיים צפויות להתקיים פגישות כשהנושאים המרכזיים הם שידרוג היחסים בין המדינות, וסיוע כלכלי לסוריה. כמו כן, בכירים סורים דיווחו כי אל-אסד אכן צפוי להיפגש עם נשיא סין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בשאר אל-אסד
צילום: אי-פי

העיתון הלבנוני אל-אח'באר המזוהה עם חיזבאללה, דיווח הבוקר (שבת) כי נשיא סוריה, בשאר אל-אסד, צפוי לבקר בשבועות הקרובים בסין. אם אכן הביקור יתרחש, זהו יהיה ביקור הראשו שם מאז ההתקוממות נגדו ב-2011. בכירים בסוריה צוטטו באומרם כי הביקור המדובר יהיה חשוב מאוד ובמהלכו אסד צפוי להיפגש עם נשיא סין, שי ג'ינפינג, בטקס רשמי.

גורמים דיפלומטיים במזרח אמרו לעיתון כי משלחת סורית רמת דרג צפויה לבקר בבייג'ינג, כדי לקיים פגישות בדרגים הגבוהים עם הבכירים הסינים. במוקד ישנו שדרוג היחסים בין המדינות והתפקיד הסיני בסיוע לסוריה להתגבר על המשבר הכלכלי שהיא חווה.

בחודש מרץ האחרון, גם בפעם הראשונה מאז פרוץ מלחמת האזרחים בסוריה ב-2011, אל-אסד נפגש עם שליט דובאי, מוחמד בן ראשד, בנסיכות. לפי לשכת הנשיאות הסורית, אסד ובן ראשד שוחחו על חיזוק שיתוף הפעולה בין המדינות בתחומים הכלכליים והמסחריים. בפגישה נכחו גם שר החוץ הסורי פייסל אל-מיקדאד ובכירים מאיחוד האמירויות.

בתקופה האחרונה סוריה מחדשת את קשריה עם מדינות המפרץ לאחר נתק של שנים על רקע המלחמה בסוריה, במהלכה היא גם הודחה מהליגה הערבית. לפי דובר משרד החוץ האמריקני, נד פרייס, ארצות הברית מוטרדת ממה שמצטייר כניסיון להעניק לגיטימציה למשטרו של אסד.

 

הפופולריים