תיעוד: פיצוץ חזק הרעיד את בירת אוזבקיסטן

תיעוד: פיצוץ חזק הרעיד את בירת אוזבקיסטן
לפי הדיווח, מחסן מכס בקרבת נמל התעופה של טשקנט עלה באש. גלי ההדף מהפיצוץ בשעות הבוקר המוקדמות שבר עשרות חלונות בבנייני מגורים סמוכים, נער בן 13 נהרג בעת ששהה בביתו וכמה אנשים טופלו בשל פציעות. נשיא אוזבקיסטן הורה להקים ועדת חקירה ממשלתית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
reuters
צילום: reuters

פיצוץ שאירע במחסן מכס בנמל התעופה בטשקנט הרעיד הלילה (חמישי) את בירת אוזבקיסטן. המשרד האוזבקי הממשלתי למצבי חירום הודיע כי הם השתלטו על שריפה שפרצה במקום בעקבות הפיצוץ, וכי המצב במקום בשליטה. משרד הבריאות האוזבקי הודיע במקביל כי גלי ההדף מהפיצוץ בשעות הבוקר המוקדמות שבר עשרות חלונות בבנייני מגורים סמוכים, וכמה אנשים טופלו בשל פציעות. לא היו פציעות חמורות.

צפו בתיעוד:

 

תיעודים ברשתות החברתיות הצביעו על להבות מיתמרות לשמי הלילה, וענן גדול של עשן. הסיבה לפיצוץ אינה ברורה עד כה, אך ישנו דיווח אחד על הבזק חזק. לדברי המשרד האוזבקי הממשלתי למצבי חירום, מעבדה מיוחדת הוקמה בזירה לחקר הפיצוץ. "כתוצאה מפעולתם המהירה של עובדי המשרד, אזור השריפה צומצמם", נכתב בטלגרם "המצב לחלוטין תחת שליטה".

טיסות בנמל-התעופה הבינלאומי של טשקנט המריאו ונחתו כרגיל, נמסר מהנהלת הנמל. לפי רשומה ברשתות החברתיות של כלי התקשורת האוזבקי Daryo 16, צוותי כיבוי אש והצלה נשלחו להילחם באש באחד המחסנים הממוקמים ברובע סרגלי (Sergeli) בסמוך לנמל-התעופה.

 

 

הפופולריים