בגלל תמיכת ישראל באזרבייג'ן: חולל בית הכנסת היחיד בארמניה

בגלל תמיכת ישראל באזרבייג'ן: חולל בית כנסת בארמניה
בקבוק תבערה הושלך לעבר בית הכנסת וקירותיו רוססו בצבע. הקהילה היהודית: "אסור להיכנע למי שרוצה להביא להתנגשות בין ארמנים ליהודים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארמניה
צילום: מסך

בקבוק תבערה הושלך השבוע בלילה בין שני לשלישי לעבר בית כנסת בבירת ארמניה ירבאן וצבע רוסס על הקירות. בקבוק התבערה לא התפוצץ אך נזק נגרם לבית הכנסת שהוא היחיד בארמניה. את האחריות לאירוע נטלה קבוצה המכונה "לוחמי חופש צעירים למען ארמניה" ולטענתה אנשיה ביצעו את הפעולה כדי לנקום על תמיכת ישראל ויהדות העולם באזרבייג'ן.  

בהודעה שפרסמו קבעו אנשי הקבוצה נאמר: "היהודים הם אויבי העם הארמני...המדינה היהודית מוכרת נשק למשטר אלייב. זוהי אזהרה – אם רבנים יהודים בארצות הברית ובאירופה ימשיכו לתמוך במשטר אלייב נמשיך לשרוף בתי כנסת גם במדינות אחרות". בארמניה חיים כיום על פי הערכות כ-200 יהודים.

בהודעה מטעם הקהילה היהודית נאמר: "אסור לנו להיכנע לפרובוקציות שנועדו להביא להתנגשות בין ארמנים ליהודים. עכשיו על כולנו להתגייס לסייע לפליטים שהגיעו מנגורנו קרבאך". גורם בקהילה היהודית בארמניה הוסיף בשיחה עם כאן חדשות: "זו מתנה לאזרים שטוענים לאנטישמיות בארמניה. פרובוקציה גרועה".

נשיא ועידת רבני אירופה, הרב פנחס גולדשמידט הגיב להשחתת בית הכנסת ואמר "מקרה ההשחתה של המרכז היהודי בארמניה מדאיגה. הקהילה היהודית בארמניה אינה צד בסכסוך בחבל נגורנו- קראבח. אני קורא לנשיא והאגן חאצ'טוריאן לגנות את המעשה הנתעב.

עוד הוסיף הרב גולדשמידט: "על הממשלה הארמנית לתגבר את האבטחה סביב הקהילה היהודית ולמצות את הדין עם האחראים למעשה אנטישמי זה. אני מחזק את ידיה של הקהילה היהודית בארמניה ומתפלל שהיא תמשיך לחגוג את חג הסוכות ותמשיך את פעילותה הענפה."

הפופולריים