"גיהנום עלי אדמות": סיקור המלחמה של ישראל בעולם

"גיהנום עלי אדמות": סיקור המלחמה של ישראל בעולם
כלי תקשורת רבים בעולם התייחסו בהרחבה למלחמה, ומרביתם התייחסו בצורה אוהדת לישראל בעקבות המתקפה הברוטלית של החמאס והג'יהאד האסלאמי - "9/11 הישראלי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט

 

גם היום (שני) שערי עיתונים ברחבי העולם התייחסו למתקפת הטרור של חמאס והג'יהאד האסלאמי נגד ישראל. חלק משערי העיתונים מתייחס להלם ממעשי האכזריות שהפגינו הטרוריסטים כלפי אזרחים, חלק אחר השווה את ממדי האסון ל-9/11 הישראלי. עיתונים אחרים התייחסו להכרזה המלחמה של ישראל נגד חמאס והג'יהאד, ולסיוע הביטחוני שארה"ב מעניקה לה.

"גיהנום עלי אדמות" כתבו בשער ההארלד סאן האוסטרלי. "חמאס חטף בברבריות גרמנית" כתבו בבילד הגרמני, בהתייחס לחטיפתה של שני לוק, בעלת האזרחות הגרמנית. "ישראל, יותר מ700 מתים", כתבו בקוריירה דלה סרה האיטלקי. "טרגדיית החטופים" הייתה הכותרת הראשית של לה פריזיאן.

"בני ערובה בידי טרוריסטים חסרי רחמים" הייתה הכותרת לה הקדיש הדיילי מייל הבריטי את כל השער שלו. הוושינגטון פוסט הסתפקו בכותרת הסולידית "ישראל הכריזה מלחמה על חמאס". "הפגנה מתועבת" כתבו בניו יורק פוסט על הפגנה פרו-פלסטינית בניו יורק שם הציגו מפגינים גם צלב קרס.

"9/11 הישראלי" כתבו בדה ווסט אוסטרליה. "ישראל 7 באוקטובר 2023" כתבו בליברסיון הצרפתי לצד תמונות מהמתקפה בדרום.

"זוועה בדמות מגן אנושי - חמאס חטף סבתות וילדים וטבח מאות במתקפה ברוטלית על ישראל" כתבו בסאנדי אקספרס הבריטי. "דרמת החטופים" הייתה הכותרת הראשית של לה רפובליקה האיטלקי, מלווה בתמונות הנעדרים הישראלים. בגארדין הבריטי כתבו: "האלימות מסלימה כאשר מספר ההרוגים עולה על אלף". בפיינאנשל טיימס הכותרת הראשית היא "ישראל במלחמה לאחר מתקפה קטלנית של חמאס".

בערוץ החדשות של ה-BBC דיווחו: "'זה ה-9/11 שלנו' אומרים בישראל":

ברשת CBS האמריקנית שידרו מונולוג של אחד ממגישי התוכנית, טוני דוקופיל שילדיו בני ה-11 וה-14 חיים בישראל עם גרושתו. "שלושה דורות חיו תחת מלחמה וטרור, ועתה אלו ילדיי":

 

 

 

 

הפופולריים