ראש ממשלת סקוטלנד: המדינה תאפשר קליטת פליטים מעזה

ראש ממשלת סקוטלנד: המדינה תאפשר קליטת פליטים מעזה
השר הראשון של סקוטלנד חמזה יוסף ציין בנאומו כי אשתו היא פלסטינית, שמשפחתה מתגוררת ברצועה • את הדברים אמר יוסף בזמן שראש ממשלת בריטניה רישי סונאק נחת בישראל והביע תמיכה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חמזה יוסף
צילום: אי-פי

השר הראשון של סקוטלנד חמזה יוסף אמר היום שסקוטלנד מוכנה לקלוט פליטים מעזה. את הדברים אמר יוסף בזמן שרישי סונאק, ראש ממשלת בריטניה, נחת לביקור בישראל והביע תמיכה. 

חמזה יוסף המשמש כשר הראשון של סקוטלנד, תפקיד המקביל לראש ממשלה, ציין בנאום שנשא לאחרונה כי אשתו נדיה אל-נקלה היא פלסטינית-סקוטית ובעלת משפחה המתגוררת בעזה - חמותו נמצאת כעת ברצועת עזה.

"סקוטלנד תהיה המדינה הראשונה בממלכה המאוחדת שתספק ביטחון ומקלט לאלו שנתקעו בהתקפות הנוראיות", אמר יוסף בנאומו וקרא למדינות במזרח התיכון, אסיה, אירופה, בריטניה ואמריקה לקלוט לפליטים מעזה. "סקוטלנד תהיה מקום מקלט עבורם שכן הראינו את החסד והחמלה הזו כלפי אחרים. בואו נראה זאת שוב והפעם למען תושבי עזה", אמר יוסף. בסרטון נפרד אמר יוסף שבתי החולים של סקוטלנד מוכנים לטפל באנשים בעזה שנפצעו במלחמה.

חבר הפרלמנט האירופי ויו"ר מפלגת העצמאות הבריטית לשעבר, נייג'ל פרג', הביע תמיהה לנוכח אמירתו של השר הראשון הסקוטי. פרג' אמר כי אפילו מצרים לא מוכנה לקבל את הפליטים משום שאינה רוצה "לייבא" טרור, ושאם המדינות השכנות לעזה אינן מוכנות לקבל את הפליטים, הוא לא רואה סיבה שסקוטלנד תעשה זאת.

ראש ממשלת בריטניה רישי סונאק הגיע הבוקר לישראל לביקור הזדהות בצל המלחמה בעזה. עם נחיתתו מסר סונאק לכתבים כי בריטניה והוא עומדים לצד ישראל. הוא הוסיף כי הוא מצפה לפגישותיו בהמשך היום עם ראש הממשלה נתניהו ונשיא המדינה הרצוג והביע תקווה כי אלו יהיו פגישות מועילות. מלבד פגישות אלו, צפוי סונאק להיפגש בהמשך גם עם נציגי משפחות החטופים. לאחר מכן סונאק מתוכנן לצאת לשורה של "בירות באזור", ככל הנראה קהיר ועמאן. אם כי מטעמי ביטחון והשינויים המהירים באזור, לא צוינו שמות היעדים הנוספים מלבד תל אביב.

הפופולריים