הקרמלין: "פוטין עבר דום לב? זה ברווז עיתונאי"

הקרמלין: "פוטין עבר דום לב? זה ברווז עיתונאי"
במוסקווה הכחישו את הפרסומים על כך שרופאים הצילו בסוף השבוע את חייו של נשיא רוסיה. דובר הקרמלין על המצב במזרח התיכון: "על חמאס לשחרר את כל החטופים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
Vladimir Smirnov, AP
צילום: Vladimir Smirnov, AP

דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב הכחיש היום (שלישי) את הפרסומים על כך שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין עבר בסוף השבוע דום לב. על פי הפרסומים בעיתונות המערבית, שנסמכו על "מקורות בקרמלין", פוטין חש ברע בסוף השבוע והתמוטט במשרדו. רופאים הנמצאים בסביבתו דרך קבע הגיעו אליו במהירות, ביצעו בו החייאה והצילו את חייו של הנשיא בן ה-71.

הבוקר נשאל פסקוב במסיבת העיתונאים היומית שלו על מצבו הבריאותי של פוטין ואמר כי "מה שפורסם הוא ברווז עיתונאי", כלומר, לא היה ולא נברא. "הכול בסדר עם הבריאות של הנשיא", מסר. באותה הזדמנות הוא הכחיש את הפרסומים על כך שלפוטין יש כפילים רבים ואמר: "גם זה ברווז עיתונאי". יש לציין כי במסיבות העיתונאים בקרמלין משתתפים כלי תקשורת מטעם ומרבית השאלות נקבעות מראש, כך שפסקוב מכין בקפידה את התשובות.

בהתייחס למצב במזרח התיכון אמר דובר הקרמלין: "אנו קוראים לחמאס לשחרר את כל החטופים שבידיו, ופועלים בכל דרך אפשרית לשחרר את החטופים בעלי האזרחות הרוסית".

ישראל העבירה מסר לרוסיה כי יש אי שביעות רצון ואכזבה ביחס להתבטאויות ולאמירות הרוסיות בהקשר של המלחמה. "ההתנהלות הרוסית וגם וההתבטאויות נגד ישראל לא תואמות את חומרת המצב שישראל נמצאת בו - שהוא מצב מלחמה", הבהירו גורמים בירושלים למוסקווה. ארבע הימים אחרי פרוץ המלחמה, נשיא רוסיה אמר שאחת הסיבות למתקפת חמאס והג'יהאד האסלאמי היא "מדיניות ההתנחלויות של ישראל". עוד הוא הוסיף פוטין: "הבעיה הפלסטינית היא בלב של כל מוסלמי, זה ודאי. זה נמשך עשרות שנים ונחשב אי צדק". נשיא רוסיה אמר שארצו תומכת בהקמת מדינה פלסטינית.

הפופולריים