עיתון סעודי נגד חיזבאללה: "ההרפתקאות שלו גוררות את לבנון למלחמה"

עיתון סעודי נגד חיזבאללה: "גורר את לבנון למלחמה"
במאמר נכתב כי ארגון הטרור עושה זאת מבלי להתחשב בטובתם של הלבנונים: "האם חיזבאללה יפסיק עם ההרפתקאות ההרסניות, או שהוא ימשיך להיות בן ערובה להוראות מבחוץ שלא משקפות את האינטרס של לבנון?"
תרגיל חיזבאללה לבנון
צילום: רויטרס

העיתון הסעודי "עוכאז" פרסם היום (חמישי) מאמר ביקורתי על חיזבאללה תחת הכותרת "ההרפתקאות של חיזבאללה בלבנון מסבכות את המדינה ומרוששות את העבדים", בו נטען כי ארגון הטרור מנסה לגרור את לבנון למלחמה מיותרת מול ישראל. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

במאמר נכתב, בין היתר, כי חיזבאללה עושה זאת מבלי להתחשב בטובתם של הלבנונים: "האם חיזבאללה יפסיק עם ההרפתקאות ההרסניות, או שהוא ימשיך להיות בן ערובה להוראות מבחוץ שלא משקפות לא את האינטרס של לבנון, לא של הערבים ולא של האזור בכללותו?".

ברקע, בשבועיים האחרונים שגרירויות של מדינות מערביות בלבנון, בנוסף לשגריריות ערביות במדינה, כמו סעודיה, קוראות לאזרחיהן לעזוב את המדינה בעקבות המצב הביטחוני. זאת אחרי שורת התקריות בגבול לבנון ולאור האיומים שנשמעים מצד ישראל, שמגובים בידי האמריקנים, שאם תהיה הסלמה משמעותית בגזרה הצפונית - לבנון תשלם מחיר גבוה. 

בסעודיה לא חוסכים ביקורת גם מארגון חמאס בעזה והמתקפה הרצחנית. אתמול פרסם הפובליציסט הסעודי הבולט טארק אל-חומייד מאמר ביקורתי בעיתון א-שרק אל-אווסט הפרו סעודי על מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר שבו פנה אליו ישירות: "האם אתה מנהיג או טרוריסט?".

בראש של נסראללה | האזינו להסכת עוד יום

הפובליציסט הסעודי אף שאל את סינוואר: "האם תגאל את עזה ואת הסוגיה הפלסטינית או שאתה מוכן להקריב אותן עד טיפת הדם האחרונה?". עוד כתב אל חומייד: "כשאתה חיסלת את חלק מאנשי חמאס ואת אל-קסאם, נאמר שזה מאבק על השפעה. האם אתה תוכיח היום שהמטרה שלך היא הסוגיה הפלסטינית ולא ההשפעה ותעזוב את עזה כדי למנוע שפיכות דמים? האם אתה תעשה זאת, או שאתה מוביל תוכנית התאבדות?".

הפופולריים