ישראל נגד רוסיה: תגרשו את מחבלי חמאס שהגיעו למוסקווה

ישראל נגד רוסיה: תגרשו את מחבלי חמאס שהגיעו למוסקווה
משלחת של ארגון הטרור התארחה בביקור רשמי בקרמלין ודנה עם בכירים בממשל הרוסי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פוטין ואבו מרזוק
צילום: אי.פי; עבד ראחים חטיב, פלאש 90

סוכנות הידיעות הרוסית "טאס" דיווחה היום (חמישי) כי סגן שר החוץ של רוסיה, מיכאיל בוגדנוב, נפגש בקטר עם "ההנהגה הפוליטית" של חמאס ודן ב"גורל החטופים". בדיווח, בוגדנוב עצמו אישר את הדברים ואמר: "כמובן, נפגשתי עם ההנהגה הפוליטית (של חמאס)".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

במקביל, סוכנות הידיעות הרוסית "נובוסטי" דיווחה כי משלחת חמאס בראשות סגן ראש הלשכה המדינית של ארגון הטרור, מוסא אבו מרזוק, הגיעה למוסקווה. דוברת משרד החוץ הרוסי מריה זכארובה אישרה את הדברים והגדירה את חמאס כ"תנועה פלסטינית".

משלחת חמאס במוסקווה

במשרד החוץ הרוסי מסרו כי בשיחות עם אנשי חמאס נדון שחרור מיידי של החטופים בעלי האזרחות הזרה. בחמאס מסרו הודעה בה הם שיבחו את עמדתו של הנשיא פוטין ואת המאמצים הדיפלומטיים שמשקיעה מוסקווה בעניין המלחמה בעזה. על פי ההודעה, סגן שר החוץ הרוסי סקר את המאמצים הרוסיים להפסקת אש בעזה, פתיחת המעברים והכנסת סיוע הומניטרי. 

במשרד החוץ הישראלי הגיבו למפגש בין הצדדים: "קוראים לרוסיה לגרש את מחבלי חמאס; פגישות שנותנות רוח גבית לטרור. החמאס הוא ארגון טרור הגרוע מדעאש. ידיהם של בכירי החמאס מגואלות בדם של מעל 1400 ישראלים שנטבחו, נרצחו, הוצאו להורג ונשרפו והם אחראים על חטיפתם של יותר מ-220 ישראלים בהם תינוקות, ילדים, נשים וזקנים".

"‏ישראל רואה בהזמנת בכירי החמאס למוסקבה צעד מגונה הנותן רוח גבית לטרור ולגיטימציה למעשי הזוועות של מחבלי החמאס. אנחנו קוראים לממשלת רוסיה לגרש את מחבלי החמאס לאלתר", נמסר ממשרד החוץ.

בימים האחרונים ישראל העבירה מסר לרוסיה כי יש אי שביעות רצון ואכזבה ביחס להתבטאויות ולאמירות הרוסיות. כך "ההתנהלות הרוסית וגם וההתבטאויות נגד ישראל לא תואמות את חומרת המצב שישראל נמצאת בו - שהוא מצב מלחמה", הבהירו גורמים בירושלים למוסקווה. 

בהקשר הזה, בישראל הביעו אי שביעות רצון מהתנהלות רוסיה בזירה הבינלאומית ביחס לישראל. לדוגמה אמרו כי יש פער בין ההתבטאויות של הנשיא פוטין בעד זכותה של ישראל להגן עצמה - לבין היוזמות הרוסיות לגנות את ישראל במוסדות הבינלאומיים (כמו הצעה חד משמעית לא לגנות את חמאס, ולקרוא להפסקת אש, שהגישה רוסיה למועצת הביטחון).

 

הפופולריים