בעקבות התנגדות גרמניה, אוסטריה וצ'כיה: האיחוד האירופי לא קרא להפסקת אש בעזה

האיחוד האירופי נמנע מלקרוא להפסקת אש בעזה
בהצהרה ששוחררה בתום היום הראשון של פסגת האיחוד, מוזכרים זכותה של ישראל להגן על עצמה, גינוי לחמאס וגם חשש מהמצב ההומניטרי בעזה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
Virginia Mayo, AP
צילום: Virginia Mayo, AP

גרמניה, אוסטריה וצ'כיה התנגדו - ובהודעה של פסגת מנהיגי האיחוד האירופי היום (חמישי) לא הוכנסה קריאה להפסקת אש בעזה, כך אמרו לכאן חדשות דיפלומטים אירופיים. הן התנגדו לכל נוסח שעשוי להגביל את ישראל ואת הזכות שלה להגנה עצמית.

חלק מהמדינות החברות באיחוד דרשו שפה קשה יותר, אך שלוש המדינות הללו הבהירו: זה לא הזמן להפסקת אש. בהצהרה מוזכרת זכותה של ישראל להגן על עצמה, גינוי לטבח של חמאס והשימוש שלו באזרחים כמגנים אנושיים וגם חשש מהמצב ההומניטרי בעזה. המנהיגים קראו בהצהרת פסגה "להמשך בטוח ובלתי מפריע לגישה הומניטרית ולסיוע להגיע לנזקקים באמצעות כל האמצעים הדרושים, כולל מסדרונות הומניטריים לצרכים הומניטריים".

לפני כשבוע הפרלמנט האירופי הצביע בעד הצעה המגנה את מתקפת הטרור של חמאס, ובעד זכותה של ישראל להגן על עצמה. ההצעה, הכוללת קריאה לשחרור מיידי של כל החטופים נמצאים ברצועת עזה, עברה ברוב של 500 תומכים מול 21 מתנגדים בלבד.

גוש 27 המדינות הוא ספק הסיוע המוביל בעולם לפלסטינים. האיחוד השקיע בהם השנה כמעט 78 מיליון יורו ויותר מ-930 מיליון יורו מאז שנת 2000.

הפופולריים