התובע הראשי של בית הדין הבין-לאומי בהאג נפגש עם שר החוץ הפלסטיני

התובע הראשי בבית הדין בהאג נפגש עם שר החוץ הפלסטיני
סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית: אל מליכי הציג מידע על "הפשעים האחרונים שביצעה ישראל בעזה, כולל הרג ילדים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית הדין הבין-לאומי בהאג
צילום: רויטרס

כשלושה שבועות לאחר מתקפת חמאס ביישובי העוטף, התובע הראשי של בית הדין הפלילי הבין-לאומי בהאג נפגש אתמול (שישי) עם שר החוץ הפלסטיני ריאד אל מאלכי. בסוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית נכתב כי אל מליכי הציג מידע על מה שהוא מכנה "הפשעים האחרונים שביצעה ישראל בעזה, כולל הרג ילדים". אחריות חמאס והטבח שביצע לא הוזכרה בפגישה.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

מטעם בית הדין לא יצאה עד כה הודעה מסודרת על הפגישה, למעט אמירה כי היא הייתה "חשובה", אך מקורות מעריכים שלא צפויה כרגע פעולה ממשית בעקבותיה. אולם, לפי ההתרחשויות האחרונות, נראה שבבית הדין שוקלים להרחיב את החקירה גם לאירועי המלחמה. זאת, כשימים ספורים לאחר מתקפת חמאס הבהיר התובע קארים קאן כי הוא עוקב אחר הנעשה באזור, ולפני כשבוע אף הזמין בית הדין את הציבור למסור מידע בעניין.

החלטת בית הדין הבין-לאומי לפתוח בחקירה נגד ישראל התקבלה לפני כשנתיים וחצי, מהלך שעורר התנגדות בקרב כמה מהמדינות החברות בו, וחלקן טענו שאין לבית הדין סמכות כלל בעניין. ישראל אינה חברה בבית הדין הבינל הפלילי ואינה צפויה לשתף פעולה עם מהלך כזה, וכמובן לא לפנות מיוזמתה. סמכותו של בית הדין הבין-לאומי לחקור בעניין ישראל מוטלת בספק, וכך גם האובייקטיביות שלו בעניין.

הפופולריים