ראש ה-FBI מזהיר מפיגועי השראה בארה"ב: חמאס הוא האיום הגדול ביותר מאז דאעש

ראש ה-FBI: חמאס הוא האיום הגדול ביותר מאז דאעש
כריסטופר ריי בשימוע של הוועדה לביטחון המולדת בסנאט: "אין לנו מידע שמצביע על כך שלחמאס יש כוונה או יכולת לבצע פעולות כאלו בתוך ארצות הברית, אם כי אנחנו לא יכולים לפסול אפשרות כזאת" • בלינקן : "פוטין מנסה לנצל את מתקפת חמאס על ישראל, כדי להסיט את תשומת הלב מהמאבק בו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש ה-FBI כריסטופר ריי בסנאט, 31.10.23
צילום: גטי אימג'ס

ראש ה-FBI, כריס ריי, הזהיר היום (שלישי) את הסנאט האמריקני כי חמאס הוא האיום הגדול ביותר מאז דאעש והוסיף כי מתקפת הטרור של חמאס על ישראל עלולה לעורר איומים דומים לאלה שהציב ארגון הטרור דאעש בשנים עברו. עם זאת, ריי הזהיר שאין כל אינדיקציה לכך שחמאס עצמו מתכוון או יש לו את היכולת לבצע מתקפות בארצות הברית.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

"אנחנו מעריכים שפעולות חמאס ובעלות בריתו יהיו דוגמה שכמותה לא ראינו מאז שדאעש הקים את הח'ליפות שלו לפני כמה שנים", אמר ריי בשימוע על איומים ברחבי העולם שקיימה הוועדה לביטחון המולדת בסנאט. "רק בשבועות האחרונים, ארגוני טרור זרים רבים קראו לתקוף את האמריקנים והמערב".

בעקבות מתקפת הטרור של חמאס על ישראל בשבעה באוקטובר, אמר ראש ה-FBI כי קהילת המודיעין האמריקנית מודאגת מאוד מתוקפים בודדים נגד מדינות המערב. "כאן, בארצות הברית, הדאגה המיידית ביותר שלנו היא שקיצוניים אלימים, יחידים או בקבוצות קטנות, ישאבו השראה מהאירועים במזרח התיכון כדי לבצע מתקפות נגד אמריקנים".

"אין לנו מידע שמצביע על כך שלחמאס יש כוונה או יכולת לבצע פעולות כאלו בתוך ארצות הברית", הוסיף ריי, "אם כי אנחנו לא יכולים לפסול אפשרות כזאת".

בתוך כך, שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן שב והדגיש מוקדם יותר את זכותה המלאה של ישראל להגן על עצמה, בהתאם לחוק הבינלאומי. בנאום שנשא היום בסנאט אמר בלינקן כי יש אפס דיווחים מישראל או מהאו"ם עד כה, על כך שהסיוע לעזה הגיע לידי חמאס. בלינקן הוסיף כי פוטין מנסה לנצל את מתקפת חמאס על ישראל, כדי להסיט את תשומת הלב מהמאבק בו.

במהלך הנאום קמו מפגינים פרו-פלסטינים וקראו להפסיק את המלחמה. מפגינים אחרים קמו כשצבע אדום דמוי דם מרוח על ידיהם והדיון הופסק לזמן מה.

הפופולריים