סונאק הדיח תת-שר בממשלתו שהתבטא נגד פעולות צה"ל בעזה

סונאק הדיח תת-שר בממשלתו שהתבטא נגד פעולות צה"ל בעזה
פול בריסטו קרא לראש ממשלת בריטניה לפעול להשגת הפסקת אש בין ישראל וחמאס, וטען כי "הפלסטינים לא צריכים לסבול ענישה קולקטיבית בשל פשעי החמאס" • שוטרים בלונדון תועדו מסירים תמונות של חטופים, במשטרה טענו: "מנסים למנוע מתיחות" 
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש ממשלת בריטניה רישי סונאק 31.10.23
צילום: אי-פי

גיבוי בריטי נוסף: ראש ממשלת בריטניה רישי סונק הדיח אתמול (שני) תת-שר במשרד המדע, פול בריסטו, שהתבטא נגד ישראל. תת-השר קרא לראש ממשלת בריטניה לפעול להפסקת אש בין ישראל לחמאס ומתח ביקורת על התקיפות שמבצעת ישראל ברצועה. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

במכתב בן שני עמודים ששלח בריסטו לראש הממשלה סונאק בשבוע שעבר, הוא טען כי אזרחים פלסטינים בעזה עומדים בפני "עונש קולקטיבי" כתוצאה מהמצור והתקיפות האוויריות של ישראל בעקבות מתקפת חמאס ב-7 באוקטובר, שבה נהרגו יותר מ-1,400 ישראלים. "הפסקת אש קבועה תציל חיים ותאפשר את המשך הנגשת הסיוע ההומניטרי לאנשים שהכי זקוקים לו", כתב.

בתגובות נוספות שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו אמר בריסטו: "פלסטינים רגילים אינם חמאס. אני מתקשה להבין כיצד ישראל בטוחה יותר בעקבות אלפי מקרי מוות של פלסטינים חפים מפשע. הם לא צריכים לסבול ענישה קולקטיבית בשל פשעי החמאס".

שר התחבורה הבריטי ריצ'רד הולדן הגיב לפיטוריו של בריסטו היום ואמר: "אני חושב שבעניין הזה הוא טעה". הולדן הוסיף כי הקריאה להפסקת אש תאפשר לחמאס "להיות מסוגל לפעול ללא עונש". בדברים שאמר מאוחר יותר ל-Sky News, ציין הולדן שהוא לא ראה שום דבר שמצביע על כך שישראל לא פועלת בהתאם לאמנת ז'נבה.

"ברמה האישית אני לא עורך דין בין לאומי, אבל לא ראיתי שום דבר שבאמת אומר שזה לא כך", הולדן אמר. "אבל אני רוצה שישראל תגיב לזה בצורה הגיונית. אני חושב שקשה מאוד לישראל שנלחמת בעצם בארגון טרור שאין לו חוקים".

שוטרים בלונדון תועדו מסירים תמונות של חטופים: "מנסים למנוע מתיחות" 

שוטרים במשטרת לונדון תועדו מסירים פוסטרים עם תמונות של החטופים בעזה ועוררו זעם בקרב הקהילה היהודית. במשטרת לונדון הסבירו שניסו למנוע מתיחות.

"הסרת הכרזות הללו במקומות אחרים בלונדון גרמה לכעס בשבועות האחרונים. אנו יודעים שתצלום של השוטרים שלנו עושים את אותו הדבר יגרום לדאגה נוספת, במיוחד עבור כל מי שלא מודע לעובדות המלאות שדווחו לנו באותו זמן", נמסר בהודעה מטעם משטרת לונדון. 

"אין לנו רצון להגביל את הזכויות של אף אחד להפגין או להעלות את המודעות למצוקתם של החטופים ולהשפעה הנוראה על משפחותיהם. אבל יש לנו אחריות לנקוט צעדים סבירים כדי לעצור את הסלמה בנושא ולהימנע מכל עלייה נוספת במתח הקהילתי. בהזדמנות זו, זה מה שהשוטרים ניסו לעשות". 

 

הפופולריים