ועידת רבני אירופה למדינות האיחוד: "חיי יהודים בסכנה"

ועידת רבני אירופה למדינות האיחוד: "חיי יהודים בסכנה"
40 רבנים ראשיים באירופה העבירו מכתב לשרי הפנים של מדינות האיחוד על רקע העלייה החדה בתקיפות האנטישמיות מאז פרוץ המלחמה: "השמירה על ביטחונם של היהודים נמצאת בידיים שלכם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דגל ישראל צלב קרס מדריד
צילום: גטי אימג'ס

בעקבות העלייה החדה במתקפות האנטישמיות נגד הקהילות היהודיות ברחבי העולם מאז 7 באוקטובר, ועידת רבני אירופה העבירה היום (שלישי) מסר חריף לשרי הפנים במדינות האיחוד. "חיי יהודים בסכנה", התריעו 40 הרבנים הראשיים של אירופה והוסיפו: "השמירה על ביטחונם נמצאת בידיים שלכם".

הרבנים הסבירו כי "בשבועיים האחרונים נאלצו הקהילות היהודיות ברחבי האיחוד האירופי להתמודד עם איומים על חייהן, התקפות על בתי כנסת, עסקים ואף ניסיונות לרצח". עוד נכתב כי הם דורשים שמדינות האיחוד יוקיעו "כל אדם או ארגון המעלל את הפשעים הנתעבים של חמאס" ויפעלו "לפירוק ארגונים התומכים בטרור ואל תעניקו אזרחות לאדם המביע בהם תמיכה פומבית בפשעי חמאס".

אתמול פרסמו ההסתדרות הציונית העולמית, משרד התפוצות והסוכנות היהודית את דוח נתוני האנטישמיות בעולם בצל המלחמה ברצועה. על פי הדוח, מאז 7 באוקטובר חלה עלייה של כ-500% במספר האירועים האנטישמיים בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה. עוד מציג הדוח עלייה של כ-400% בשיח האנטישמי ברשתות החברתיות בהשוואה לתקופה שלפני פרוץ המלחמה. 

 

הפופולריים