החשש של אבו מאזן מניהול הרצועה - והתרחישים להסדרים ביטחוניים אחרי המלחמה

החשש של אבו מאזן מניהול הרצועה אחרי המלחמה
על פי מקורות מצרים, אבו מאזן הביע חשש שהרשות הפלסטינית תנהל את הרצועה אחרי המלחמה. וגם – התרחישים בהם דנים בעולם הערבי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחמוד עבאס, אבו מאזן
צילום: AP

איך תראה הרצועה אחרי המלחמה? יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן טוען כי יהיה קושי בניהול עצמאי של הרשות ברצועה ביום שאחרי המלחמה. כך אומר מקור מצרי לעיתון "אלערבי אלג'דיד".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

על פי הדיווח, אבו מאזן הדגיש במגעים שקיים לאחרונה, שקיים קושי בכך שהרשות הפלסטינית תנהל לבדה את הרצועה אם ישראל תמוטט את חמאס, והרצועה תימסר לרשות הפלסטינית. אבו מאזן הבהיר שיהיה קשה לנהל את הרצועה במצבה הנוכחי, בעקבות ההרס שנגרם במלחמה וציין שיש ליצור מנגנון לניהול הרצועה.

מקור דיפלומטי מצרי, מסר עוד לעיתון הבין-ערבי, שבתקופה הנוכחית יש דיונים בעל מספר רעיונות לגבי ההסדרים הביטחוניים ברצועת עזה עם סיום המלחמה, לקראת פסגת מדינות ערב שתתקיים באחד עשר בנובמבר. המקור ציין, שהאמריקנים העבירו למדינות ערב תרחיש ישראלי-אמריקני, שקובע שאזור צפון עזה לא ישוקם מיד עם סיום המלחמה במסגרת הרחבת אזור החיץ עם הרצועה.

תרחיש נוסף שנידון הוא פריסת כוחות גדולים, ערביים ובינלאומיים, בציר פילדלפי במקביל לגבול עם מצרים, כדי למנוע הברחת נשק וחומרים בהם משתמשים הפלסטינים לבניית מנהרות דרך הגבול המצרי.

תרחיש נוסף שנידון, שעורר את התנגדות מצרים, הוא להעביר את קבוצת התושבים שהיגרו מצפון הרצועה לדרומה במקביל לגבול המצרי. המקור ציין שקהיר רואה בתרחיש הזה איום לביטחונה הלאומי ו"פצצה מתקתקת" על גבולה המזרחי, שיכולה להתפוצץ בכל רגע.

הפופולריים