"מהיר ומאורגן": חשד - רוסיה אחראית לגילוי האנטשימיות בצרפת

חשד: רוסיה עומדת מאחורי גילוי אנטשימיות ברובע בפריז
הצרפתים סבורים, לפי מידע מזוג אנשים ממולדובה, שנעצרו בחשד למעורבותם, כי רוסיה הפעילה אותם בכדי שיסמנו את הבניינים במגני דוד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אנטישמיות בפריז
צילום: רויטרס

צרפת הודיעה היום (שלישי) כי היא חוקרת את האפשרות שרוסיה אכן עמדה מאחורי סימון הבניינים בפריז עם מגני דוד. זאת לאחר שברובע ה-14 התקיימו הסימונים, בניסיון לערער את היציבות במדינה. בעקבות הוונדליזם האנטישמי, בני זוג ממולדובה נעצרו ואישרו מספר פעמים במהלך מעצרם כי קיבלו פקודות מרוסיה.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

זוג נוסף זוהה לאחר שריססו מגני דוד באיזור אחר בצרפת, אך מאז המקרה עזבו את צרפת. לדעת החוקרים, שני הניסיונות הללו קשורים אחד לשני, וכי השיטות מצביעות על "פעולת קומנדו מהירה ומאורגנת", לדברי אחד השוטרים. 

האירוע האנטישמי התחולל בשבוע שעבר, כאשר 78 מגני דוד צויירו על מבנים בכמה רחובות ברובע ה-14 בפריז. עדי ראיה סיפרו כי אדם שנשמע מדבר ערבית צייר את מגני הדוד. מקרה דומה התרחש בתחילת המלחמה גם בגרמניה,שם סומנו בתים של יהודים בברלין במגן דוד.

ביום שבת האחרון, אישה יהודייה כבת 30 נדקרה על ידי רעול פנים בעיר ליון שבצרפת. אלמוני צלצל בדלתה של האישה בשעות הצהריים, בירך אותה לשלום כשפתחה את הדלת ואז דקר אותה פעמיים בבטנה. לאחר מכן צייר צלב קרס על דלתה, שלצידה קבועה מזוזה, ועזב את המקום.

הפופולריים