ארה"ב תקפה מתקן לאחסון נשק של משמרות המהפכה במזרח סוריה

ארה"ב תקפה מתקן לאחסון נשק של משמרות המהפכה במזרח סוריה
שני מטוסי F-15 פגעו באתר בתגובה לתקיפות שבוצעו נגד בסיסים אמריקנים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מטוס קרב
צילום: צילום: חיל האוויר

צבא ארצות הברית ביצע הלילה (רביעי) תקיפה נגד מתקן אחסון נשק במזרח סוריה המשמש את משמרות המהפכה האסלאמית של איראן וקבוצות הפרוקסי שלה. שני מטוסי F-15 של חיל האוויר האמריקני פגעו באתר; זאת בתגובה למתקפות רבות של מיליציות איראניות נגד בסיסים אמריקנים בתקופת המלחמה בעזה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בהודעה רשמית נמסר כי התקיפה "היא תגובה לסדרה של התקפות נגד חיילי ארה"ב בעיראק ובסוריה על ידי שלוחות משמרות המהפכה וכח קודס". עוד נכתב: "לא נהסס לנקוט צעדים נוספים כדי להגן על אנשינו ומתקנינו". על פי הפנטגון, מתחילת הלחימה ברצועת עזה ארעו 38 תקיפות נגד בסיסים אמריקניים בעיראק ובסוריה; בהן נפצעו 46 חיילים.

שר ההגנה של ארצות הברית לויד אוסטין הגיב לתקיפה: זו התקפה לצורך הגנה עצמית בתגובה לסדרת התקפות נגד כוחות ארה״ב בסוריה ובעיראק על ידי ארגונים הקשורים למשמרות המהפיכה. העדיפות העליונה ביותר של הנשיא היא הגנה על כוחות ארה״ב והוא הורה על המתקפה כדי להבהיר שארה״ב תגן על עצמה, על חייליה ועל האינטרסים שלה. ארה״ב ערוכה לנקוט עוד פעולות במידת הצורך כדי להגן על כוחותיה ועל המתקנים שלה. אנו קוראים שלא להסלים את המצב.

שר החוץ של ארצות הברית אנתוני בלינקן הגיע בתחילת השבוע לביקור פתע בעיראק. בביקורו במדינה, נפגש בלינקן בבגדאד עם ראש ממשלת עיראק מוחמד שיאע א-סודאני, ושלח איום לשכנה ממזרח איראן - ברקע המסרים המאיימים על הכוחות האמריקנים במזרח התיכון בעקבות המלחמה בעזה.

 

הפופולריים