בצל גל האנטישמיות בקמפוסים: האיום של בוגרי הרווארד היהודים

האיום של בוגרי הרווארד היהודים בצל גל האנטישמיות
יותר מ-1,600 בוגרי הרווארד יהודים הודיעו כי יפסיקו לתרום לאוניברסיטה עד לנקיטת צעדים נגד האנטישמיות בקמפוס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה נגד אנטישמיות בלונדון
צילום: רויטרס

למעלה מ-1,600 בוגרי הרווארד יהודים הודיעו היום (שבת) כי יפסיקו לתרום לאוניברסיטה עד שזו תנקוט בצעדים נגד האנטישמיות בקמפוס. ארגון הבוגרים היהודי הוקם בחודש שעבר עקב המלחמה בין ישראל וחמאס - והוא הראשון מעין זה בארה"ב.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ הרשמי של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

בנוסף להחלטה להפסקת התרומות, בארגון דורשים נקיטת צעדים שיבטיחו את ביטחונם של סטודנטים יהודים ואימוץ הגדרות האנטישמיות לפי ארגון IHRA - "כוח המשימה הבין-לאומי להנצחת זכר השואה". הדרישה מגיעה בצל העלייה המדאיגה בגילויי האנטישמיות בארצות הברית וברחבי העולם.

בתוך כך, חשד לשתי תקריות של פשעי שנאה כלפיי יהודים בקולומבוס אוהיו: שני זרים תקפו אתמול ברחוב שני סטודנטים מאוניברסיטת "אוהיו סטייס", לאחר ששאלו אותם אם הם יהודים. אחד הסטודנטים שהותקפו נזקק לטיפול רפואי. בנוסף, ביום חמישי הגיעו שתי נשים למרכז הסטודנטיאלי "הלל" בקולומבוס, בניסיון להשחית את המקום. הנשים לקחו דגלי ישראל בקריאות בעד פלסטין ונמלטו מהמקום.

כמו כן, בלילה שבין רביעי לחמישי התגלו על דלתות במרכז יהודי ובית כנסת במונרו שבניו ג'רזי, כתובות גרפיטי במסר בוטה כלפי הקהילה היהודית ומסר הקשור ליישו. למרות שהכתובות נמחקו, רב הקהילה במונרו סיפר לערוץ מקומי על תחושת הפחד בקרב יהודים עקב התקרית, ועל רקע מתקפת הטרור הרצחנית של חמאס והמלחמה בעזה.

הפופולריים