בצאתן מבית הכנסת: משפחות יהודיות הותקפו בלונדון

בצאתן מבית הכנסת: משפחות יהודיות הותקפו בלונדון
פעילים פרו-פלסטינים ריססו עשן ירוק וצעקו לעבר המשפחות ממכוניות מחוץ לבית הכנסת • משטרת לונדון פתחה בחקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לונדון 12.11.23
צילום: רשתות חברתיות

פעילים פרו-פלסטינים תקפו אתמול (שבת) משפחות יהודיות בצאתן מבית הכנסת "Abby Road" שבצפון לונדון. הפעילים שחזרו מהפגנת תמיכה בפלסטינים ברצועת עזה, אחזו באבוקות ובדגלי פלסטין, וריססו עשן ירוק לעבר המשפחות. זאת, כאשר פעילים נוספים צעקו לעברן ממכוניות מחוץ לבית התפילה.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ הרשמי של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים 

משטרת לונדון פתחה בחקירה ומסרה: "המכוניות המעורבות זוהו ואנו מבצעים בירור לאיתור החשודים. מתוך הכרה ודאגה שהאירוע הזה נגרם, ארגנו גם סיורים נוספים באזור". כמו כן, ארגון "הקמפיין נגד אנטישמיות", קיבל דיווחים רבים על כך שהמשטרה נאלצה ללוות מתפללים יהודים בקבוצות מחשש לביטחונם. בנוסף, ביום שישי האחרון, המשטרה אף הזהירה מפני האפשרות ששיירות של מכוניות יעברו באזורים יהודיים וינסו לבצע תקיפות על רקע אנטישמי.

בתוך כך, ברקע המלחמה בעזה, אתמול התקיימה בלונדון הפגנת ענק פרו-פלסטינית, שעל פי דיווחים נכחו בה יותר מ-300 אלף בני אדם. כחלק מכך, 92 מפגינים נעצרו וישנם תיעודים לא מאומתים מההפגנה של אמירות בגנותה של ישראל, השוללות את קיומה ומשוות את פעולותיה לפעולות הנאצים. ההפגנה התקיימה ברקע ציון יום הזיכרון לחללי מלחמות בריטניה, דבר שעורר תרעומת בקרב חלק מהפוליטיקאים הבריטיים, שאף קראו לאסור את קיומה. 

הפופולריים