גרטה טונברג גינתה שוב את ישראל - מפגין התפרץ לדבריה

גרטה טונברג גינתה שוב את ישראל - מפגין התפרץ לדבריה
"באתי להפגנת אקלים ולא להבעת השקפה פוליטית", אמר המפגין שעלה אל הבמה באמסטרדם וניסה לקחת את המיקרופון מידיה • "לא יהיה צדק אקלימי מבלי סולידריות בין-לאומית", אמרה טונברג לאחר התקרית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גרטה טונברג באמסטרדם, הערב
צילום: אי-פי

פעילת האקלים השוודית גרטה טונברג שילבה הערב (ראשון) בדברים שנשאה בעצרת גדולה למען איכות הסביבה דברים נגד ישראל. טונברג אמרה בהפגנה כי "אין צדק אקלימי על אדמה כבושה". בתגובה לדברים התפרץ אל הבמה פעיל תומך ישראל וניסה לחטוף מידיה של טונברג את המיקרופון.

"באתי להפגנת אקלים ולא להפגנה פוליטית", אמר אותו אדם. התפרצותו גררה קריאות בוז מהקהל והוא הורחק מהבמה. על אף התקרית, המשיכה טונברג ואמרה כי "כתנועה לצדק אקלים, יש להקשיב לקולות של מי שמדוכאים ושל מי שנלחמים למען חופש ולמען צדק. אחרת, לא יהיה צדק אקלימי מבלי סולידריות בין-לאומית". על פי ההערכות השתתפו בהפגנה כ-70 אלף מפגינים. רבים מהם נופפו בדגלי פלסטין. מלבד טונברג נאמו באירוע אישה מאפגניסטן ואישה פלסטינית, שדיברה אף היא בגנות ישראל.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

בחודש שעבר פרסמה טונברג פוסט בחשבון האינסטגרם שלה, בו נראתה אוחזת שלט שעליו הכיתוב "עמדו לצד עזה". מלבדה הופיעו בתמונה עוד שלוש צעירות, אחת מהן הניפה את דגל פלסטין. "היום אנו מציגים סולידריות עם פלסטין ועזה", כתבה בפוסט. "העולם צריך לדבר ולקרוא להפסקת אש מיידית, לצדק ולחופש לפלסטינים ולכל האזרחים שנפגעו".

הפופולריים