אחרי שמונה חודשים: אות חיים ראשון מהחטופה הישראלית בעיראק

אחרי 8 חודשים: אות חיים ראשון מהחטופה הישראלית בעיראק
בסרטון שפרסם ערוץ טלוויזיה עיראקי, התייחסה אליזבט צ'ורקוב למלחמה בעזה • החוקרת הישראלית נחטפה בידי חמושים ממיליציה פרו-איראנית בבגדד בחודש מרץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
החטופה הישראלית אליזבט צ'ורקוב, 13.11.23
צילום: ערוץ הטלוויזיה העיראקי "א-רבאעה"

שמונה חודשים מאז שנחטפה בבגדד, ערוץ הטלוויזיה העיראקי א-רבאעה פרסם הערב (שני) תיעוד ראשון של החוקרת הישראלית אליזבט צ'ורקוב. בסרטון המדובר התייחסה צ'ורקוב בעברית למלחמה בעזה, מה שמעיד על כך שצולם לאחרונה.

בסרטון טענה צ'ורקוב כי פעלה לטובת המוסד וה-CIA וכי ניסתה ליצור קרע בין השיעים בעיראק. "בתחילת עבודתי, עבדתי בסוריה בבניית הקשר בין ישראל וכוחות סוריה הדמוקרטית בצפון-מזרח המדינה. ביקרתי באזורים האלה ב-2019 בשליחות של המוסד וה-CIA".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

"לאחר מכן התחלתי לעבוד בעיראק", המשיכה צ'ורקוב. "עבדתי על הנושא של קידום נורמליזציה בקרב האופוזיציה הליברלית בעיראק, והמשימה המרכזית שעבדתי עליה בתקופה האחרונה היא יצירת מתח בעתיד לחימה בתוך עיראק". יש להניח כי הדברים שאמרה בסרטון, שאורכו קצת יותר מארבע דקות, הוכתבו לצ'ורקוב. צ'ורקוב קראה בסרטון לבני משפחתה לפעול לשחרורה.

"אנו מאושרים לראות את ליזה שלנו בחיים", מסרה אחותה של צ'ורקוב, אימה, בתגובה לפרסום הסרטון לכאן חדשות. "לא נגיב על תוכן דבריה, שכן ברור שאולצה לומר אותם. עם זאת, נראה שבריאותה טובה בהתחשב במצב ונראה שהסרטון צולם לפני זמן לא רב. פרסום הסרטון הוא צעד משמעותי במאמץ להשיבה הביתה, לחיק משפחתה האוהבת".

בחודש מרץ האחרון נחטפה צ'ורקוב בידי חמושים ממיליציית גדודי חיזבאללה הפרו-איראנית. צ'ורקוב שהתה בבית קפה בשכונת קראדה בבירת עיראק בעת החטיפה.

הפופולריים