אחותה של אליזבט צורקוב שנחטפה בעיראק: "אני יודעת שהיא בחיים, זה הרבה"

אחותה של הישראלת שנחטפה: "יודעת שהיא בחיים, זה הרבה"
אמה צורקוב סיפרה על אחותה כי "היא הבינה שיש מידה של סיכון אבל אפשר לנהל אותו מול התועלת של המחקר" • על פי דיווח עיראקי, היא שכרה דירה בעיר במשך 8 חודשים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אליזבט צ'ורקוב
צילום: כאן חדשות

אמה צורקוב שיתפה הבוקר (חמישי) בתחושות הקשות בנוגע לחטיפת אחותה אליזבט בעיראק, ובפרטים שהיא יודעת על הפרשה. "אני יודעת שהיא בחיים, שזה הרבה. זה לא מובן מאליו כי מייד אחרי החטיפה היה פחד שהיא מתה", אמרה צורקוב לעקיבא נוביק ורינה מצליח בתוכנית רינה ועקיבא בכאן רשת ב.

היא סיפרה כי אחותה ידעה שיש סיכון בנסיעה לבגדד, אבל "היא חשבה שאפשר לנהל אותו מול התועלת של המחקר שעשתה שם. היה לה חשוב בתור חוקרת תנועות פוליטיות להבין את המציאות בשטח. זה לא מחקר שאפשר לעשות מרחוק".

הריאיון המלא עם אמה צורקוב

עם זאת, היא הוסיפה כי אחותה נקטה באמצעי זהירות, תמיד השתמשה בדרכון הרוסי שלה והקפידה שלא לדבר עברית במדינות בהן הדבר בעייתי. "אנשים שהכירו אותה בעבודת השטח לא ידעו שהיא ישראלית". היא סיפרה כי התחושות במשפחתה קשות - "אנחנו לא יודעים מתי זה יסתיים, זה גיהנום צרוף".

צורקוב התייחסה גם לטענות שאחותה התנגדה בעבר לעסקאות החלפת שבויים: "אני מאוד אוהבת אותה ורוצה לראות אותה שלמה ובריאה אבל אני לא מסכימה איתה בעניין הזה", היא אמרה שגורמים במשרד רה"מ נמצאים איתה בקשר והם עושים כל שביכולתם כדי להשיב אותה.

כתב ערוץ "אלחדת" בבגדד אמר היום שהחוקרת הישראלית שכרה דירה באזור אל-קראדה בעיר במשך שמונה חודשים. הכתב ציין שמשרדי החוץ, הפנים והממשלה העיראקית לא הגיבו על החטיפה.

 

הפופולריים