ארה"ב: נעצר חשוד בהריגתו של המפגין היהודי פול קסלר

ארה"ב: נעצר חשוד בהריגתו של המפגין היהודי פול קסלר
לואי אלנג'י, פרופסור למדעי המחשב, נחשד בהריגה לא מכוונת של קסלר שנפגע בראשו בהפגנה בתחילת החודש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט

לואי אלנג'י בן ה-50 נעצר היום (חמישי) בעקבות מותו של המפגין היהודי פול קסלר בתחילת החודש בקליפורניה. אלנג'י נעצר בחשד לגרימת מוות בכוונת תחילה, וערבותו עומדת על מיליון דולר. אלנג'י הוא פרופסור למדעי המחשב בקולג' המקומי. 

מותו של פול קסלר, יהודי בן 69, נקבע לאחר שהוכה במהלך הפגנה פרו-ישראלית במחוז ונטורה סמוך ללוס אנג'לס. בנסיבות שעדיין לא ברורות, קסלר נקלע לוויכוח עם מפגין פרו-פלסטיני, שהיכה אותו בראשו באמצעות מגפון שהחזיק בידו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

מותו של קסלר עורר סערה ושורה של גינויים, יו״ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ אמר: "הרצח הנורא של פול קסלר, יהודי אמריקאי מלוס אנג׳לס הוא נורת אזהרה שחייבת להדהד בכל העולם. האידיאולוגיה הרצחנית של חמאס שהביאה לטבח הנורא ב7.10 היא לא בעיה רק של ישראל, ועל העולם החופשי כולו להתאחד נגדה ולהלחם בה. אני פונה למנהיגי העולם - השמיעו קול חד וברור נגד הטרור והאנטישמיות. עמדו בצד הנכון של ההיסטוריה".

ד"ר יזהר הס, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית אמר לאחר הרצח: "האנטישמיות ברחבי תבל לא רק מרימה ראש אלא גם מישירה מבט ומניפה אגרוף. זו מציאות חדשה המתבהרת במלא זוועתה בשבועות האחרונים. מספר התקריות האנטישמיות עלה ביותר מ- 500%, ובחלקן לא מדובר בגרפיטי או שימוש בביטויים פוגעניים, אלא באלימות שאמש גם גבתה מחיר בחיי אדם. אני מודה שהאירועים בארה"ב מעוררים תדהמה של ממש. לא חזינו זאת, לא באופן הזה ולא בהיקף שכזה."
הפופולריים