נוחתים עם מסוק בנשקים שלופים: תיעוד דרמטי מהשתלטות החות'ים על הספינה בים האדום

תיעוד דרמטי: החות'ים משתלטים על הספינה בים האדום
רשת אל-ג'זירה פרסמה את התיעוד שבו נראים הלוחמים כשהם נוחתים עם מסוק על הספינה, יורדים ממנו ומשתלטים על חדר הפיקוד, תוך שהם מכוונים את רוביהם אל צוות הספינה. אתמול נטען כי הספינה בבעלות ישראלית - דבר שהתברר כשגוי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חות'ים חותים תימן ספינה אונייה
צילום: צילום מסך

רשת אל-ג'זירה פרסמה היום (שני) תיעוד דרמטי של השתלטות המורדים החות'ים בתימן על ספינת סוחר בים האדום אתמול. בתיעוד נראים הלוחמים כשהם נוחתים עם מסוק על הספינה, יורדים ממנו ומשתלטים על חדר הפיקוד. 

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

המייסדים וממשיכי הדרך הרצחנית: הפנים שמאחורי חמאס

אתמול דיווח הערוץ הסעודי אל-חדת' כי החות'ים חטפו "ספינת משא ישראלית" בשם "גלקסי לידר" ששטה במפרץ. על אף הטענה כי מדובר בספינה בבעלות ישראלית, מדובר בספינה שהוחכרה מחברה בריטית לחברה יפנית, כאשר החברה הבריטית היא בבעלות חלקית של איש העסקים רמי אונגר.

בדובר צה"ל אישרו את האירוע והוסיפו בתגובה כי "אירוע חטיפת ספינת המשא על ידי החות'ים סמוך לתימן בדרום הים האדום, הוא אירוע חמור מאוד ברמה העולמית. מדובר בספינה שיצאה מטורקיה בדרכה להודו עם צוות אזרחי בינלאומי, ללא ישראלים. לא מדובר בספינה ישראלית".

גם בלשכת ראש הממשלה גינו את האירוע: "אנו מגנים בתוקף את ההתקפה האיראנית נגד ספינה בינלאומית. האוניה בבעלות חברה בריטית המופעלת על ידי חברה יפנית, נחטפה באכוונה איראנית על ידי מיליציית החות'ים בתימן. על סיפונה של האונייה 25 אנשי צוות מלאומים שונים, בהם אוקראינים, בולגרים, פיליפינים ומקסיקנים. בספינה לא נכחו ישראלים. זהו מעשה טרור איראני נוסף אשר מבטא קפיצת מדרגה בתוקפנות של איראן כנגד אזרחי העולם החופשי, ומייצר משמעויות בינלאומיות לגבי ביטחון נתיבי השייט העולמיים".

הפופולריים