ראש ממשלת אירלנד על החטופה ששוחררה: "הלכה לאיבוד ונמצאה"

ר"מ אירלנד על החטופה ששוחררה: "הלכה לאיבוד ונמצאה"
ליאו ורדקר כתב בטוויטר על אמילי הנד: "ילדה תמימה שהלכה לאיבוד ועכשיו נמצאה וחזרה ואנו נושמים לרווחה. תפילותינו נענו". דובר לתקשורת הזרה אילון כהן לא נשאר חייב ונזף בורדקר בפוסט תגובה. בעקבות הדברים הודיע שר החוץ אלי כהן כי שגרירת אירלנד בישראל זומנה לשיחת נזיפה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: רויטרס

ראש ממשלת אירלנד ליאו ורדקר פרסם הלילה (ראשון) פוסט ב-X, בתגובה לשחרור הילדה החטופה אמילי בת ה-9, בו טען כי היא "הלכה לאיבוד ונמצאה". בפוסט שפרסם, כתב כך: "זהו יום של שמחה והקלה עצומה עבור אמילי הנד ומשפחתה. ילדה תמימה שהלכה לאיבוד ועכשיו נמצאה וחזרה ואנו נושמים לרווחה. תפילותינו נענו". בעקבות הדברים הודיע שר החוץ אלי כהן כי שגרירת אירלנד בישראל זומנה לשיחת נזיפה.

יותר ממאתיים אזרחים וחיילים: רשימת החטופים המלאה
הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
 
> הרשימה המלאה של המשוחררים הראשונים - ואלה שנותרו בשבי

 

בינתיים, סערה החלה להתעורר בעקבות הפוסט של ורדקר, בשל התעלמותו המוחלטת מחמאס, החטיפה, 50 היום שסירבו לשחרר את אמילי, וכל מאורעות ה-7 באוקטובר. בתגובה, דובר מערך ההסברה לתקשורת הזרה אילון כהן פרסם: "כך אתה מתאר ילדה קטנה שנעלמה במהלך שיטוט ביער, ואז מתגלה על ידי מטייל ידידותי. לא ילדה שנחטפה באכזריות על ידי חוליות מוות שטבחו באכזריות בשכניה. אבל זה מסביר את מידת התרומה של אירלנד: תפילות".

הנד בת ה-9, תושבת קיבוץ בארי, נחטפה ב-7 באוקטובר יחד עם חברתה הילה רותם-שושני ואימה החורגת, נרקיס, נרצחה. לאביה תומס הנד נאמר כי בתו אמילי נרצחה, אך כחודש לאחר הטבח, המשפחה עודכנה כי אמילי בחיים ומוחזקת בידי החמאס. בזמן שהייתה בשבי ברצועה, חגגה אמילי את יום הולדתה התשיעי, ברחבי העולם חגגו לה יום הולדת ואיחלו לשובה הביתה.

הפופולריים