אנטישמיות בקמפוסים

אחרי הביקורת על היחס לסטודנטים יהודים והשימוע בקונגרס: נשיאת אוניברסיטת פנסילבניה התפטרה

נשיאת אונ' פנסילבניה התפטרה בשל הביקורת על היחס ליהודים
יותר מ-70 מחוקקים בארה"ב דרשו לפטר את נשיאות הרווארד, MIT ופנסילבניה, שלוש מהאוניברסיטאות המובילות במדינה, תוך ציון חוסר שביעות רצון מהעדות שלהם בשימוע על אנטישמיות בקמפוסים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הדיון בבית חינוך ובוועדת כוח האדם
צילום: רויטרס

אנטישמיות בקמפוסים: נשיאת אוניברסיטת פנסילבניה, ליז מגיל, התפטרה היום (שבת) אחרי הביקורת על היחס לסטודנטים יהודים. מגיל תעזוב את תפקיד נשיאת האוניברסיטה כשתמונה מחליפה זמנית, אך תישאר חברה בפקולטה למשפטים. 71 מחוקקים רפובליקנים ושלושה דמוקרטים דרשו הלילה את פיטוריהן של נשיאות הרווארד, MIT ואוניברסיטת פנסילבניה בעקבות העדויות שלהן השבוע בקונגרס, בהן התחמקו מלומר במפורש שקריאה להשמדת העם היהודי מפרה את התקנונים של המוסדות האקדמיים. גם יו"ר חבר הנגידים של אוניברסיטת פנסילבניה, סקוט בוק, התפטר, והוא יסיים את תפקידו באופן מיידי.

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים
> החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

הקריאה התבטאה במכתב ששלחו המחוקקים למועצות הנגידים של האוניברסיטאות הללו. במכתב, הנציגה הרפובליקנית אליז סטפניק והנציג הדמוקרטי ג'ארד מוסקוביץ' דרשו ממועצת הנגידים באוניברסיטת הרווארד, אוניברסיטת פנסילבניה והמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס להדיח את נשיאיהם או להסתכן בביצוע "מעשה של שיתוף בעמדה האנטישמית שלהם. "

נשיאת אוניברסיטת פנסילבניה ליז מגיל, נשיאת הרווארד קלודין גיי, ונשיאת MIT, סאלי קורנבלוט, שהעידו כולן בפני ועדת בית הנבחרים של ארה"ב ביום שלישי, ספגו אש מצד הקהילות היהודיות בבתי הספר שלהם על טיפולם בהתנגשויות בין ישראל לבין חמאס מאז התקפת הטבח ב-7 באוקטובר.

הקריאות להתפטרות של מג'יל ושל גיי בפרט גברו בימים שחלפו מאז עדותם, שבמהלכם הם סירבו לתת תשובה חד משמעית "כן" או "לא" לשאלתה של סטפניק אם קריאה לרצח עם של יהודים תפר את הקודים של בתי הספר שלהם. של התנהגות בנושא בריונות והטרדה.

"עדויות שנמסרו על ידי נשיאות מוסדותיך הראו היעדר מוחלט של בהירות מוסרית והאירו את המוסר הכפול הבעייתי ואת הדה-הומניזציה של הקהילות היהודיות שאיפשרו נשיאות האוניברסיטאות שלך. בהתחשב ברגע זה של משבר, אנו דורשים מהדירקטוריונים שלכם להסיר לאלתר כל אחד מהנשיאות הללו מתפקידם ושתספקו תוכנית מעשיים כדי להבטיח שסטודנטים, מורים וסגל יהודים וישראלים בטוחים בקמפוסים שלכם", נכתב במכתב.

הפופולריים