טראמפ הפסיד בתביעת לשון הרע - יחויב לשלם לעיתונאית 83 מיליון דולר

טראמפ הפסיד בתביעת לשון הרע - יחויב לשלם 83 מיליון דולר
אי. ג'ין קרול טענה כי הנשיא לשעבר אנס אותה לפני כ-30 שנה בחדר הלבשה, ובשנה שעברה הרשיע אותו בית המשפט בתקיפה מינית. קרול גם תבעה על שהשמיץ אותה כשחשפה את סיפורה, ועכשיו נפסק שהיא תקבל פיצוי נדיב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
AP
צילום: AP

דונלד טראמפ חוייב היום (שבת) על ידי בית המשפט בניו יורק לשלם 83.3 מיליון דולר בתביעת לשון הרע בה הפסיד לעיתונאית אי. ג'ין קרול. קרול טענה כי הנשיא לשעבר אנס אותה לפני כ-30 שנה בחדר הלבשה בחנות בגדים יוקרתית. היא תבעה אותו תביעת לשון הרע בטענה שהשמיץ אותה כשחשפה את סיפורה. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

חבר המושבעים בניו יורק הכריע בשנה שעברה כי טראמפ תקף מינית את קרול. התיק הינו אזרחי ולא פלילי ולכן, המושבעים לא מצאו את טראמפ אחראי לאונס, אלא רק לפגיעה מינית. בנוסף, טראמפ הואשם כאחראי להשמצה של קרול. טראמפ הגיב אז לפסיקה: "איני יודע מי זו אי. ג׳ין קרול. זה המשך ציד המכשפות הגדול בהיסטוריה".

המקרה המדובר קרה ב-1996 כאשר קרול פגשה בטראמפ בחנות יוקרתית בניו יורק, שם טראמפ לקח אותה לחדר ההלבשה ופגע בה מינית. קרול הגישה נגדו תביעה אזרחית על אונס וכן על דברים שאמר אחר כך, בהם האשים אותה בכך ששיקרה בטענותיה.

חבר המושבעים, אחרי דיון שארך שעתיים בלבד, צידד בתביעתה של קרול בשתי התביעות. המשמעות היא שטראמפ, בהנחה שהפסיקה תישאר על כנה גם אחרי ערעורים, יצטרך לשלם פיצויים, אולם אין לתיק משמעות פלילית. טראמפ סירב להעיד בפני המושבעים במהלך המשפט ואף לא הופיע לדיונים.

הפופולריים