דיווח: ישראל הזהירה את אסד כי תפיל את משטרו אם יפעל נגדה

דיווח: ישראל הזהירה את אסד שתפיל את משטרו אם יפעל נגדה
דיפלומט מערבי לסוכנות הידיעות הצרפתית: המשטר הסורי אינו תומך בחמאס ואף חושש שניצחון של האחים המוסלמים יחזק גורמים בסוריה המתנגדים למשטר • לדברי גורם אחר, רוסיה ואיחוד האמירויות פנו לאסד וביקשו ממנו להתרחק מהסכסוך בין איראן לישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בשאר אל אסד, 03.05.23
צילום: גטי אימג'ס

סוריה נמנעת לפי שעה להתערב באופן ישיר וחזיתי עם ישראל אף שהיא משתפת פעולה עם איראן. כך דיווחה היום (שישי) סוכנות הידיעות הצרפתית. על פי הדיווח, דיפלומט מערבי מסר כי ישראל הזהירה את משטרו של הנשיא בשאר אל אסד כי אם יפנה את כוחותיו נגדה - היא תפיל את משטרו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

לדברי הדיפלומט, המשטר הסורי אינו תומך בחמאס ואף חושש שניצחון של האחים המוסלמים יחזק גורמים בסוריה המתנגדים למשטרו של אסד. גורם אחר אמר כי רוסיה ואיחוד האמירויות פנו לאסד וביקשו ממנו להתרחק מהסכסוך בין איראן לישראל.

בתוך כך, היום נפגש שר ההגנה של רוסיה סרגיי שויגו עם עמיתו האיראני מוחמד-רזא אשתיאני ואמר כי הקרמלין מביע נכונות להעמיק את שיתוף הפעולה הצבאי בין המדינות. לפי העיתון "ריא נובוסטי" שויגו אמר עוד כי המגעים בין המדינות הפכו אינטנסיביים יותר. אשתיאני הודה לשויגו על התמיכה של הקרמלין לאחר המתקפה על הקונסוליה בדמשק ועל היחס השקול של מוסקווה לתגובה האיראנית נגד ישראל.

הפופולריים