עונד צמיד מהנובה: הסנטור הדמוקרטי שבעד חופש פעולה מלא לישראל

עם צמיד מהנובה: הסנטור הדמוקרטי שבעד חופש פעולה לישראל
תומך נלהב של ביידן, התעמת לא פעם עם חברי מפלגתו ביחס לישראל, והבהיר כי פעולה של ישראל שתיתפס בעיניו כקו אדום תהיה "מצב אבסורדי שכנראה לא יקרה לעולם" | מי אתה ג'ון פטרמן?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ון פטרמן
צילום: רויטרס

עיתון הוול סטריט ג'ורנל פרסם היום (שבת) כתבה על ג'ון פטרמן, חבר הסנאט של ארצות הברית, שהביע את תמיכתו המוחלטת בישראל במלחמה ברצועת עזה וקרא לאפשר לה חופש פעולה מלא.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

עוד אמר לעיתון האמריקני כי הוא מודע לכך שתמיכתו המובהקת בישראל מבטאת קול שונה, אך הבהיר כי זו עמדתו והוא מאמין בה. כשנשאל איזו פעולה של ישראל תיתפס בעיניו כקו אדום השיב: "זה מצב אבסורדי שכנראה לא יקרה לעולם". זאת, כאשר הוא ציין כי הוא מעולם לא ציפה שקולו ייחשב ליקר ערך ומוערך כל כך בישראל.

על זרועו של פטרמן מונח צמיד שקיבל ממשפחה של אדם שנרצח במסיבת הנובה ועליו כתוב- 'כולנו עדיין שם 07.10'. תמיכתו הבלתי מעורערת בישראל זכתה לא פעם לביקורת במפלגה הדמוקרטית אליה הוא משתייך. שכן, לראייתו של פטרמן על ארצות הברית לתת לישראל יד חופשית לבצע את תוכניותיה הצבאיות בעזה, כאשר רבים במפלגתו חוששים ממהלך שכזה, שלטענתם עלול להגביר את מספר ההרוגים הפלסטינים.

פטרמן, תומך הדוק של הנשיא ביידן, היה אחד משני הדמוקרטים היחידים שלא חתמו על צעד התומך בפתרון שתי המדינות לפני כמה חודשים. הוא טען כי למרות תמיכתו שמטרת ההצעה, הוא אינו יכול לחתום עליה מכיוון שהיא לא כוללת את השמדת חמאס כתנאי מוקדם להקמת מדינה פלסטינית. 

במהלך המלחמה בעזה התעמת לא פעם עם פעילים פרו פלסטינים שהגיעו ללשכתו וביקשו ממנו להגיב לכמות ההורגים הפלסטינים. עם זאת, פטרמן התעקש והבהיר להם - אני תומך בישראל, לא תוכלו לשנות את דעתי. כמו כן, לאחר ההודעה של ארצות הברית על השהיית משלוח הנשק לישראל, אמר פטרמן כי הוא אינו מסכים עם הצעד, ועם עמדת הנשיא בנושא זה.

הפופולריים