ניסיון הלינץ' ביהודים ברוסיה: כתבי אישום נגד חמישה פורעים

ניסיון הלינץ' ביהודים ברוסיה: כתבי אישום נגד 5 פורעים
חמישה צעירים תושבי דגסטן נאשמים כי הגיעו לשדה תעופה במחצ'קלה כדי לפגוע ביהודים. הם צפויים לעונש של עד שמונה שנות מאסר. המשפט הועבר למחוז אחר ברוסיה כדי להבטיח "אובייקטיביות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המון מוסלמי פרו פלסטיני מסתער על מטוס ישראל שדה תעופה רוסיה 29.10.23
צילום: NEXTA

ניסיון הלינץ' בישראלים והיהודים ברוסיה בנובמבר שעבר: הרשויות ברוסיה הגישו היום (שני) כתב אישום נגד חמישה צעירים מיישובים שונים בדגסטן (בני 19 עד 26), שהשתתפו בניסיון הלינץ' בשדה תעופה בנוסעי מטוס שנחת מתל אביב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הצעירים מואשמים ב"השתתפות בהפרות סדר המוניות", סעיף שהעונש המירבי עליו הוא שמונה שנות מאסר. אחד הצעירים רבדאן רג'אבוב (19), נאשם גם ב"הפעלת כוח כלפי איש חוק", סעיף שהעונש המירבי עליו הוא חמש שנות מאסר במושבת עונשין. לבקשת התביעה, התיק יידון בבית משפט במחוז קרסנודר ולא בדגסטן. על פי התביעה הדבר נועד "להבטיח את האובייקטיביות של המשפט". עורכי הדין של הנאשמים והם עצמם התנגדו לבקשה, שאושרה לבסוף.

העיתון "קומרסנט" פרסם נתונים שהציג בית המשפט בדגסטן ולפיהם, בעקבות ניסיון הלינץ' ההמוני, נפתחו 242 תיקים בגין "התפרעות", 104 מתפרעים נדונו לתקופות מאסר קצרות הנעות בין יום ל-10 ימים. 94 ממשתתפי הלינץ' נקנסו בסכום של 10 אלפים רובל (112 דולר). 42 מתפרעים נוספים נשלחו לעבודות שירות.

ניסיון הלינץ' התרחש ב-29 באוקטובר, כשלושה שבועות לאחר טבח 7 באוקטובר ותחילת מלחמת חרבות ברזל. מאות תושבים הגיעו לשדה התעופה במחצ'קלה וניסו לבצע לינץ' בנוסעי טיסה שהגיעה מתל אביב. הפורעים אף בדקו תעודות של חלק מהנוכחים בשדה התעופה על מנת לבדוק האם הם יהודים או ישראלים. על הטיסה היו ישראלים בודדים בלבד ולבסוף איש מהנוסעים לא נפגע.

שלטונות רוסיה טענו כי האירוע הוא תוצאה של "התערבות גורמים זרים ומתסיסים בענייני פנים של רוסיה".

הפופולריים