חמאס מתכוון להעביר את מקום מושבו מקטר

חמאס מתכוון להעביר את מקום מושבו מקטר
בארגון הטרור פנו למדינות רבות בכדי שיארחו אותו - אך אלו סירבו בשל החשש מכעס אמריקני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסמעיל הנייה
אסמעיל הנייה צילום: חסן ג'די, פלאש 90

בכירים בחמאס, חשפו היום (שלישי) לעיתון "ראי אליום", הפרו-קטרי, שארגון הטרור בוחן ברצינות רבה, להעביר את מקום מושבו מקטר למדינה אחרת. ההחלטה הגיעה בשל הלחצים האדירים המופעלים על חמאס, בגלל המלחמה בעזה והמשא ומתן לחילופי שבויים שנמצא כרגע במצב קיפאון.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

המקורות הדגישו כי על ארגון הטרור מופעלים לחצים על ידי מדינות ערביות, לקבל את ההצעות של הממשל האמריקני וישראל, בכל מה שקשור למלחמה בעזה - למרות שהן לא עולות בקנה אחד עם דרישות הפלגים הפלסטינים, שהונחו על השולחן מהיום הראשון של המלחמה.

המקורות הבהירו כי הנהגת חמאס פנתה למדינות רבות, ערביות ואסלאמיות, כדי להעביר את מקום מושבה מקטר, אך מדינות רבות סגרו את הדלת מחשש לכעס או זעם אמריקני. בשל כך, הברירות העומדות בפני ארגון הטרור מוגבלות מאוד, משום שמספר מוגבל של מדינות הסכימו לקבל את הנהגת הארגון בתנאים נוקשים.

ברשת CNN האמריקנית דווח ב-7 ביוני כי קטר איימה על חמאס - אם לא תהיה עסקה, תגורשו מדוחה. גורם אמריקני אמר שהאיום הקטרי הגיע אחרי שבועות וחודשים ארוכים בהן ארצות הברית דרשה מקטר לגרש את ארגון הטרור אם לא תהיה עסקה, וכעת המסר הועבר לחמאס. עוד דווח כי ממשל ביידן לחץ על מדינות באיזור להקפיא חשבונות בנק של חמאס.

דיווח זה מצטרף לכך שנכתב ב-CNN כי בממשל ביידן לוחצים על מדינות ים-תיכוניות הקרובות לחמאס לאיים עליו בשורת צעדים שיובילו את הנהגת ארגון הטרור לאמץ את הסכם הפסקת האש. גורמים אמריקנים רשמיים אמרו שבנוסף לאיום להקפיא חשבונות בנק של חברי חמאס תוגבל גם תנועתם במרחב.

 

הפופולריים