הצעת חוק בטורקיה: שלילת אזרחות ממי שלחם בעזה

הצעת חוק בטורקיה: שלילת אזרחות ממי שלחם בעזה
מפלגה אסלאמיסטית מקדמת הצעת חוק שנועדה לפגוע בישראלים בעלי אזרחות טורקית שהשתתפו במלחמת "חרבות ברזל". על פי ההצעה הם יועמדו לדין, ואם לא יתייצבו למשפט רכושם בטורקיה יוחרם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

הצעדים של טורקיה נגד ישראל נמשכים: בפרלמנט באנקרה עברה בקריאה ראשונה הצעת חוק הקובעת בין היתר כי יש לשלול אזרחות טורקית מישראלים בעלי אזרחות כפולה שהשתתפו "במתקפת רצח העם של מדינת הטרור ישראל בעזה".

על פי הצעת החוק ישראלים בעלי אזרחות טורקית שהשתתפו בלחימה ברצועה יידרשו להתייצב למשפט בטורקיה בתוך 90 יום, ואם לא יעשו כן הם יאבדו את אזרחותם הטורקית וכל רכושם על אדמת טורקיה יוחרם.

על פי ההצעה טורקיה תשאף להעמיד לדין את כל חיילי צה"ל שהשתתפו בלחימה אך הוא כולל התייחסות מחמירה וסנקציות נגד ישראלים המחזיקים גם באזרחות טורקית.

מי שהגישו את הצעת החוק הם אנשים מפלגת "הודה" האיסלאמיסטית והם בעלי ברית של מפלגת "הצדק והפיתוח" המזוהה עם הנשיא ארדואן. במפלגה הכמאליסטית המזוהה עם ערכי מייסד טורקיה המודרנית מוסטפא כמאל אטאטורק מתנגדים לחוק שממשיך להיות מקודם בפרלמנט.

מאז טבח 7 באוקטובר שביצעו מחבלי חמאס בעוטף עזה ועם תחילת מלחמת "חרבות ברזל" נקטה טורקיה יחס עוין כלפי ישראל והיא מהמבקרות הגדולה שלה בזירה הבינלאומית.

הפופולריים