דיווח

דיווח: אחרי העיכוב, ארה"ב תשלח לישראל פצצות במשקל 200 ק"ג

דיווח: אחרי העיכוב, ארה"ב תשלח ארצה פצצות במשקל 200 ק"ג
גורם אמריקני מסר בהצהרה כי הדאגה המרכזית במשלוח הייתה ונותרה הפצצות הכבדות יותר - שמשקלן עומד על כאלף ק"ג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ו ביידן
צילום: אריה לייב אברהמס, פלאש 90

ארצות הברית תחל לשלוח בקרוב לישראל פצצות במשקל 200 קילוגרמים, במשלוח שאותו השהתה לפני כמה חודשים - כך מסרו הערב (רביעי) גורמים אמריקנים לעיתון "וול סטריט ג'ורנל". על פי הדיווח, המשלוח צפוי להגיע לישראל בשבועות הקרובים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

השהיית המשלוח הגיעה בעבר ברקע חוסר ההסכמה של ממשל ביידן עם הפעילות הישראלית רחבת ההיקף ברפיח, וברקע הקריאות לישראל לפעול יותר להגנה על האוכלוסייה האזרחית. גורם אמריקני מסר בהצהרה כי הדאגה המרכזית במשלוח הייתה ונותרה הפצצות הכבדות יותר - שמשקלן עומד על כאלף קילוגרמים, זאת כאשר הפצצות שמשקלן 200 קילוגרמים כבר אינן מהוות מקור לדאגה, ולכן הוחלט לקדם את שליחתן.

לפי גורם אמריקני, בשבועות שאחרי ההודעה על השהיית המשלוח גורמים אמריקנים החלו לחפש דרכים להפריד בין הפצצות השונות, כאשר הפצצות הקלות יותר ישלחו לישראל. המשלוח המקורי כלל 1,800 פצצות כבדות יותר ו-1,700 פצצות במשקל של 200 קילוגרמים.

בחודש שעבר פרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו סרטון באנגלית שעורר זעם בממשל האמריקני, ובו מתח ביקורת מרומזת על ארצות הברית, ואמר ששר החוץ האמריקני בלינקן הבטיח שממשל ביידן פועל להסרת ההגבלות על העברת חימושים לישראל. יחד עם הסרטון, שצייץ ברשת X, כתב נתניהו: "תנו לנו את הכלים, אנחנו נסיים את העבודה". 

הפופולריים