בתום 14 שעות חקירה: אליעזר מרום שוחרר למעצר בית

בתום 14 שעות חקירה: אליעזר מרום שוחרר למעצר בית
מפקד חיל הים לשעבר נשאל במשך שעות ארוכות ע"י חוקרי להב 433 על מעורבותו בפרשת הצוללות. יישאר במעצר בית עד יום חמישי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פלאש 90
צילום: פלאש 90

האלוף במילואים אליעזר (צ'ייני) מרום, החשוד בקבלת שוחד ב"תיק 3000" המוכר כפרשת הצוללות, שוחרר הלילה (שלישי) לביתו בתום 14 שעות חקירה במשרדי יחידת להב להב 433. מרום יישאר במעצר בית עד ליום חמישי.

החשדות נגד מפקד חיל הים לשעבר מתמקדים בקבלת שוחד מאיש העסקים מיקי גנור, ביחד עם המשנה לראש המל"ל לשעבר, אבריאל בר יוסף. החקירה העלתה חשד לפיו השניים קיבלו מגנור טובות הונאה, בתמורה לכך שיפעלו למנותו לנציג המספנה הגרמנית "תיסנקרופ" בישראל בשנת 2009.

אחר הצהריים התראיין שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, לרשת CNN ואמר כי הוא מעריך שיוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו. הוא לא התייחס ישירות לפרשת הצוללות, אך הדגיש כי "יש הרבה נושאים שנמצאים תחת חקירה".

אתמול חלה התפתחות דרמטית בחקירת הפרשה, המכונה תיק 3000, לאחר שהמשטרה עיכבה לחקירה שישה חשודים. הם נחקרו במשך שעות ארוכות ביחידה להב 433, ולאחר מכן החליטה המשטרה להביא שלושה מהם להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון. 

בית המשפט האריך את מעצרם של השלושה – גנור, בר-יוסף ועו"ד רונן שמר. התובע המשטרתי אמר בדיון, כי הראיות נגד גנור, החשוד בעבירות של הלבנת הון, מרמה וקשר לביצוע פשע - חזקות מאוד, וכי יש "חשד כבד להטיות ביטחוניות" בנוגע אליו. בר-יוסף, מצדו, חשוד בקבלת טובות הנאה ממיקי גנור, כמו גם האלוף במיל' שנחקר כעת.

הפופולריים