נתניהו תוקף את המפכ"ל: מדליף מחקירות בניגוד לחוק

נתניהו תוקף את המפכ"ל: מדליף מחקירות בניגוד לחוק
ראש הממשלה התייחס לפרסום לפיו הוא צפוי להיחקר שוב מיד לאחר החגים וציין: "ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (שבת) בחריפות את המשטרה ואת המפכ"ל רוני אלשיך בעקבות הפרסום לפיו הוא צפוי להיחקר מיד אחרי החגים. "כשהמפכ״ל אלשיך נכנס לתפקידו, הוא קיבל שתי החלטות חשובות: שלא יהיו יותר הדלפות מהחקירות ולא יהיו יותר המלצות של המשטרה. מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה בעלות של מיליונים על חשבון משלם המיסים וללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונמי, וההחלטה להימנע מהמלצות נעלמה כלא הייתה", כתב נתניהו בחשבון הפייסבוק שלו.

בתחילת החודש פרסם לראשונה הפרשן מוטי גילת בכאן 11 כי המשטרה צפויה לחדש את החקירות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בשני התיקים בהם הוא חשוד בשוחד – "תיק 1000" (פרשת המתנות) ו"תיק 2000" (השיחות עם נוני מוזס). בנוסף, הוא יידרש גם למסור עדות ב"תיק 3000" (פרשת כלי השיט והצוללות), בו הוא אינו חשוד. הערב פורסם בחדשות ערוץ 2 שנתניהו יזומן בשבועיים הקרובים לחקירות נוספות בתיקי 1000 ו-2000.

במסגרת תיק 1000 מנהלת המשטרה חקירה נגד ראש הממשלה בחשד שקיבל טובות הנאה ומתנות מאנשי עסקים. מאז נפתחה החקירה בדצמבר 2016, נחקר ראש הממשלה באזהרה מספר פעמים. בנוסף לתיק זה, חוקרת המשטרה את מה שזכה לכינוי תיק 2000 בו ישנו חשד לפיו ניסו נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות, ארנון מוזס, לתאם מהלכים להגבלות על עיתון ישראל היום בתמורה לסיקור אוהד בכלי התקשורת מקבוצת ידיעות אחרונות שבבעלותו של מוזס.

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אהוד ברק בטוויטר: זה מתחיל. נתניהו, בדרכו מטה, מוכן לשרוף את המדינה. רדיפה בזויה ומסוכנת של מוסדות המדינה. כשהחוק מאיים על ביבי, ביבי מאיים על החוק.  ‏יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג הגיב: "מה שהחל באמנים, עיתונאים ושופטים, כעת מגיע לשוטרים. שיסוי, הסתה ופילוג למען האינטרס האישי בכל מחיר, גם במחיר אחדות העם ופגיעה בסמלי החוק והשלטון."

הפופולריים