הפרקליטות: להאריך את מעצרה של אליה קדוש עד תום ההליכים

הפרקליטות: להאריך את מעצרה של אליה קדוש עד תום ההליכים
קדוש הפרה את תנאי מעצר הבית כאשר התעמתה עם נהג מונית בשבוע שעבר. בפרקליטות מבקשים חילוט ערבויות בעניינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אליה קדוש עם בן זוגה
צילום: צילום מסך

הפרקליטות הגישה הבוקר (שני) בקשה לחילוט ערבויות בעניין אליה קדוש ולמעצרה מחדש, זאת לאחר שהפרה את תנאי מעצר הבית שנקבעו על ידי בית המשפט. הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות לאלתר על ביטול שחרורה בתנאים של הנאשמת, לעצור אותה עד תום ההליכים ולהורות על חילוט ערבויות אשר הופקדו בעניינה במסגרת ההליך הפלילי.

בשבוע שעבר האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרה של קדוש עד ליום שני. קדוש חשודה בתקיפה ואיומים של נהג מונית ביום רביעי בבית החולים וולפסון.

על פי בקשת הפרקליטות, קדוש הפרה את הוראת בית המשפט ויצאה מכתובת מעצר הבית בו היתה אמורה לשהות והזמינה מונית אל בית החולים וולפסון בחולון. מתיק החקירה עולה כי במהלך הנסיעה במונית קדוש התחייבה לשלם 110 שקלים, אך כשהגיעה לבית החולים סירבה לשלם ויצאה מהמונית. הנהג התעמת עם קדוש ובשיא העימות איימה עליו קדוש ש"תשב עליו שבעה" ואף סטרה לו על פניו. עם הגעתם של מאבטחי בית החולים ושוטרים, קדוש איימה עליהם בפגיעה ואף איימה שתאשים אותם בביצוע עבירות מין כלפיה.

בפרקליטות ציינו כי "קדוש פעלה באופן זהה להתנהגותה חסרת הרסן אשר יוחסה לה בכתב האישום המקורי ואשר בגינם הורה בית המשפט על המצאותה בתנאים מגבילים, תוך עריכת איזון בין חומרת העבירות אשר יוחסו לה ובין היכולת לפסוע בדרך אשר פגיעתה במשיבה פחותה. אף על פי כן, קדוש הפרה ברגל גסה את הוראות בית המשפט, האמון אשר ניתן בה ושבה לבצע שרשרת עבירות אלימות כלפי כל מי שנקרא בדרכה".

ב-28 בספטמבר התרחש אירוע אלים אחר בו הייתה מעורבת קדוש. הדוגמנית הגיעה מלווה בידיד לקבלת טיפול רפואי. במהלך שהותה במיון החלה קדוש לגדף ולצעוק על הצוות הרפואי, בטענה שאינה מקבלת טיפול הולם. אחד המאבטחים הרחיק את קדוש מדלפק המיון כדי למנוע ממנה לתקוף את מי מהצוות הרפואי.

לקראת השעה שלוש בלילה הגיע דוד אמויאל, בן זוגה של קדוש, עם ארבעת חבריו לבית החולים, ולאחר שאיתר את המאבטח צעק לעברו "אני השטן שלך. חכה, חכה. לא מול המצלמות, אני אתפוס אותך בחוץ". לאחר מכן נכנסו הארבעה ואמויאל לחדר המיון, כשאותו המאבטח ושני מאבטחים נוספים הולכים בעקבותיהם, ואז החלו לתקוף אותם.

בשבוע שעבר הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד חמשת המעורבים בתקיפת המאבטחים בבית החולים איכילוב לפני כשבועיים. ארבעה מהם – רוסלן מיסייב, מור ביטון, חנן אלפסי ואברהם יוספוב – מואשמים בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, חבלה חמורה בצוותא ותקיפה הגורמת חבלה ממשית בצוותא.

הפופולריים