אלשיך: בטוח שההדלפות על נתניהו לא באו מהמשטרה

אלשיך: בטוח שההדלפות על נתניהו לא באו מהמשטרה
המפכ"ל הבהיר כי הוא נותן "אמון מלא" בחוקרים. קצינים בכירים בדימוס לאלשיך: "עוקבים בדאגה אחר הניסיונות לפגוע בעצמאות המשטרה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ואלשיך, ב-2015
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, התייחס היום (שני) להתקפה עליו מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין ההדלפות בעניין החקירות נגדו ואמר בשיחה עם סגל הפיקוד הבכיר בארגונו כי "אני נותן אמון מלא בחוקרי המשטרה. אני בטוח שההדלפות לא הגיעו מהמשטרה". הוא הוסיף כי "אין ארגון שעשה פעולות כל כך רחבות כדי למנוע הדלפות ולשמור על טוהר מידות".

במקביל, מפקדים בכירים לשעבר במשטרה שלחו מכתב תמיכה אלשיך בעקבות דברי נתניהו. במכתב מפורום רבי הניצבים והניצבים בדימוס, ותחת הכותרת "ניצבים לצדכם" נכתב בין השאר כי "בחודשים האחרונים אנו עוקבים בדאגה אחר יוזמות חקיקה שהחוט המקשר בין כולן הוא ניסיון לפגוע בעצמאות המשטרה. לאחרונה היינו אף עדים להשתלחות חסרת תקדים במשטרה ובעומד בראשה".

עוד כתבו הקצינים בדימוס לאלשיך כי "בימים קשים אלה אנו מוצאים לנכון לחזק את ידך, ידי המפקדים החוקרים וכל השוטרים הניצבים על משמרתם באשר הם". בפורום חברים בין היתר המפכ"לים לשעבר אסף חפץ ומשה קראי והניצבים בדימוס אריה עמית ויוסי סדבון. 

שלשום תקף ראש הממשלה בחריפות את המפכ"ל בעקבות הפרסום לפיו הוא צפוי להיחקר מיד אחרי החגים. "כשהמפכ״ל אלשיך נכנס לתפקידו, הוא קיבל שתי החלטות חשובות: שלא יהיו יותר הדלפות מהחקירות ולא יהיו יותר המלצות של המשטרה. מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה בעלות של מיליונים על חשבון משלם המיסים וללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונמי, וההחלטה להימנע מהמלצות נעלמה כלא הייתה", כתב נתניהו בחשבון הפייסבוק שלו.

בתחילת החודש פרסם לראשונה הפרשן מוטי גילת בכאן 11 כי המשטרה צפויה לחדש את החקירות נגד נתניהו בשני התיקים בהם הוא חשוד בשוחד – תיק 1000 (פרשת המתנות) ותיק 2000 (השיחות עם נוני מוזס). בנוסף, הוא יידרש גם למסור עדות בתיק 3000 (פרשת כלי השיט והצוללות), בו הוא אינו חשוד. שלשום פורסם בחדשות 2 שנתניהו יזומן בשבועיים הקרובים לחקירות נוספות בתיקי 1000 ו-2000.

הפופולריים