פרסום ראשון: הסדר טיעון לסטס מיסז'ניקוב, יישלח ל-15 חודשי מאסר

פרסום ראשון: הסדר טיעון לשר לשעבר סטס מיסז'ניקוב
השר לשעבר, שנחשד בשורת עבירות שוחד, יורשע בסעיף של הפרת אמונים בלבד וירצה יותר משנת מאסר בפועל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר התיירות לשעבר, סטס מיסז'ניקוב
צילום: צילום: פלאש 90

השר לשעבר סטס מיסז'ניקוב הגיע עם הפרקליטות להסדר טיעון בעניינו, כך פורסם הבוקר (שלישי) לראשונה ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב'. לפני חודשיים פורסם לראשונה ב"כאן 11" על קיומם של המגעים להסדר.

במסגרת ההסכם, מיסז'ניקוב יודה ויורשע בעבירה של הפרת אמונים בלבד ויישלח ל-15 חודשי מאסר בפועל. בנוסף, יוטל עליו קנס של 70 אלף שקלים. הבוקר הגישה הפרקליטות את כתב האישום נגד מיסז'ניקוב לבית משפט השלום בתל אביב, ביחד עם הסדר הטיעון.

למיסז'ניקוב, לשעבר שר התיירות, יוחסו שורת עבירות חמורות של שוחד והפרת אמונים. לפי החשד, הוא העביר תקציב של כמיליון שקלים לטובת פסטיבל הסטודנטים באילת, ובתמורה מארגני הפסטיבל העסיקו אישה שעימה היה מיסז'ניקוב ביחסים קרובים בשכר של עשרות אלפי שקלים. מלבד זאת, יוחס לשר לשעבר גם שימוש בסם מסוכן.

עורך הדין יובל ששון, שותף במשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות', המייצג את מיסז'ניקוב, מסר בתגובה להסדר שעליו פורסם בכאן רשת ב': "מרשי לקח את מלוא האחריות על עבירת הפרת אמונים - עבירה שהוא ביצע לפני שנים, בראשית כהונתו כשר התיירות בממשלה. בתקופה זו, מרשי הוביל כשר מאות פרויקטים כלכליים-תיירותיים בהצלחה רבה. העבירה נבעה מניגוד עניינים שמרשי נכנס אליו במהלך אחד מאותם פרויקטים.

"מרשי התפטר מהממשלה ומהכנסת והפסיק להיות איש ציבור הרבה לפני פרוץ חקירת המשטרה בפרשה הזאת. למרות האמור, הוא העדיף לקחת מלוא אחריות על העבירה שבוצעה, ולחסוך זמן משפט יקר לשני הצדדים. מרשי בחר שלא להאשים איש בטעות שביצע ולא לגרור לפרשה הזאת אף אדם נוסף. תחת זו מרשי בחר לשלם מחיר אישי כבד על ביצוע העבירה תוך תקווה שיוכל לפתוח בהמשך לכך דף חדש בחייו".

עוד הוסיף עורך דינו של מיסז'ניקוב: "מבלי להקל ראש בעבירה שבוצעה, אני מבקש להדגיש כי מדובר במעידה בודדת, היחידה שמרשי ביצע בעת שירותו כאיש ציבור, ובכלל. מרשי ומשפחתו עברו שלוש שנים קשות, שעה ששמו שורבב לשווא לפרשה ציבורית גדולה, המתנהלת בימים אלה בבית משפט. אנו שמחים, שרשויות אכיפת החוק לאחר ששמעו את דברינו, ואת טיעונינו לרבות ראיות התומכות בהם קבלו את טענותינו ובחרו להאשימו אך ורק בגין אותה מעידה".

כבר לפני כחודשיים פורסם בכאן 11 כי מתקיימים מגעים בינו לבין הפרקליטות בניסיון להגיע להסדר. היום צפויה הפרקליטות להגיש את נוסח הסדר הטיעון לאישור בית המשפט, שצפוי לקבלו.

הפופולריים