ארדן: מתנגד לנוסח הנוכחי של הצעת חוק ההמלצות

ארדן: מתנגד לנוסח הנוכחי של הצעת חוק ההמלצות
השר לביטחון הפנים אמר בראיון לכאן רשת ב' כי הוא תומך ביועמ"ש בנוגע לחוק האוסר המלצה על אישומים. עם זאת, הבהיר כי יש למנוע פרסום סיכום חקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר ארדן לצד המפכ"ל, רוני אלשיך
צילום: צילום: פלאש 90

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, אמר הבוקר (ראשון) בראיון לכאן רשת ב', כי הוא מתנגד לנוסח של הצעת החוק הנוכחית בדבר איסור המלצה או חוות דעת של רשות חוקרת. לצד זאת הבהיר השר כי הוא סבור שיש לקבוע איסור בנושא הפרסום. הצעת החוק אמורה לעלות היום בוועדת השרים לחקיקה.

לדברי ארדן, זה כמה שנים המשטרה אינה מגישה המלצות בעניין העמדה או אי העמדה לדין. בנוגע למניעת הגשת סיכומי חקירה, שלטענת השר עולה מנוסח החוק הנוכחי, אמר ארדן כי איסור כזה מנוגד למהות עבודת המשטרה והחוקרים ויש להתנגד לו.

האזינו לראיון המלא בכאן רשת ב':

השר לביטחון הפנים אמר עוד כי אין דרך לסיים חקירת תיק ולהעבירו להחלטת הפרקליטות מבלי שהחוקרים יצרפו אליו את עמדתם המקצועית והערכתם לגבי הראיות שנאספו על ידם.

בכך, ארדן מקבל לחלוטין את עמדת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כפי שפורטה ונומקה בחוות דעתו לקראת הישיבה שאמורה להיערך היום. עם זאת, בנוגע לפרסום סיכום החקירה, הדגיש השר כי הוא סבור שיש למנוע פרסום פומבי של סיכום החקירה, כיוון שזו עלולה ליצור דימוי מטעה לחשודים, עוד לפני שהגורם המוסמך קבע אם יש להגיש כתב אישום בעניינם.

הפופולריים